Dizilerin Yeni Bölümleri Yılbaşında Yok mu ? Yeni Bölümler ne zaman? 1 Ocak

Burak 01 Oca 2020 Haberler  0

2019’un son çeyreğinde gündem olan konulardan biri de 2020 Ocak ayında dizilerin yeni bölümleri neden yok? sorusu oldu. Televizyon kanal temsilcilerinin yaptığı toplantıda 2016’dan beri devam eden sömestr dizi tatil uygulamasın 2020 yılının Ocak ayında da aktif olacağı kesinlik kazandı ve TRT 1 haricindeki kanallarda yayınlanan diziler 2 haftalık kısa dönemli bir tatile girecek.

Dizilerin maliyetlerini karşılayamama sorunsalı bu tatile neden gösterildi. Ocak ayının ilk haftaları düşük reklam ücretleri dizilerin tatil yapmasına neden oldu. Peki ilk haftalar neden reklam ücretleri düşüyor? Televizyon izlenme oranı mı düşüyor?

Dizilerin Yeni Bölümleri Neden Yayınlanmıyor?

İstatistiklere baktığımızda Ocak ayının izleyici sayısı haziran ve mayıs aylarına oranla daha fazla. Düşük reklam geliri olmasının nedeni reklam anlaşmalarını büyük firmaların yıllık olarak yapması. Yıllık gelir gider tablosuna bakarak reklam veren şirketlerin Ocak ayında ilk 2 hafta karar aşamalarında oldukları, anlaşmalar henüz tamamlanmadığı için dizilerin maliyetleri karşılanmıyor.

Özellikle Hercai, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerin maliyetlerini izleyici bile tahmin edebiliyorken kanalların bu durumdaki çaresizliğini anlayışla karşılamak gerekiyor.

Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak?

31 Aralık’ta başlayacak olan yarı yıl tatili’nin maksimum 2 hafta sürecek. Dizilerin Ocak ayının 2. haftasında izleyicilerini yeni bölümlerine kavuşturmaları bekleniyor. TRT 1 kanalı için bu sürenin 1 hafta olduğu da söylentiler arasında.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir