Diriliş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Diriliş Ertuğrul Dizisinin devamı olan Diriliş Osman Dizisi Atv ekranlarında 1. yeni sezonu ile 2019-2020 sezonunda Eylül-Ekim gibi Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

Diriliş Osman Dizisi Yapımcısı Senaristi Kim ?  

Dizinin Yapımcılığını Mehmet Bozdağ üstleniyor. Senaryosunu ise Mehmet Bozdağ kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Kamil Aydın oturacak.

DİRİLİŞ OSMAN DİZİSİNDE YER ALACAK KARAKTERLER

Osman Gazi, Rabia Bala Hatun (Osman Gazi’nin eşi Rabia Bala Hatun’u canlandıracak kişi en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Ancak henüz netlik kazanmadı), Gündüz, Savcı, Osman Gazi’nin çocukları; Orhan, Alâeddin Paşa, Melik Arslan Bey, Fatma Hatun, Çobanbey, Hamid Bey, Ertuğrul Bey, Pazarlı Bey

 

 

DİRİLİŞ OSMAN DİZİSİNİN KONUSU

Diriliş Ertuğrul dizisini devamı niteliğindeki Diriliş Osman dizisinde Osman Bey’in 1281 ve 1326 yılları arasındaki Osmanlı Beyliği’de yaşanan olaylar konu alınıyor. !25 yılında dünyaya gelen Osman Bet Çobanoğlu Beyliği’ne yıkılışına kadar bağlı kalmıştır. Daha sonrasında kendi beyliğini kurmuş ve bağımsızlığını ilan etmiştir. 

Osman Bey, Şeyh Edebali’nin kızı ile siyasi bir evlilik yapmış ve teşkilatının desteğini kazanmıştır. Bizans tekfurları ile yaptığı savaşlarla topraklarını genişletmiştir. Bisans İmparatoru tekfurlarla birleşerek Osman Bey’in ordusuna saldırmış ancak Koyunhisar savaşında Osman Bey galip gelen taraf olmuştur. 

 

 

Diriliş Osman Oyuncuları

Burak Özçivit (Osman Gazi)

24 Aralık 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Gaziantep’lidir. 2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve gelecek vaadeden model seçilmiştir. Daha sonra 2005 yılında katıldığı Best Model of Turkey’de birinci olma başarısını göstermiştir. Aynı yıl katıldığı Best Model of the Wolrd yarışmasında ise dinyanın en iyi ikinci modeli olmuştur. 

Yarışmalardaki bu başarıları ona oyunculuğun kapılarını ardına kadar açmıştır. 2007 yılında Zoraki Koca isimli dizi ile kariyerine başlamıştır. Daha sonra Baba Ocağı, İhanet, dizilerinde yer almıştır. Küçük Sırlar isimli dizideki Çetin karakteri ise kariyerindeki önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Son olarak 2017 yılında vizona giren Kardeşim Benim 2 isimli sinema filminde yer almıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Fahriye Evcen ile evlidir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy Zeliha ( Özge Yağız ) Kimdir? Yeni Zeliha

 

 

Aslıhan Karalar (Malhun Hatun)

aslıhan karalar diriliş osman

27 Nisan 1999 yılında Ankara’da doğmuştur. 2017 yılında düzenlenen Best Model of Turkey yarışmasını kazanmış ardından Best Model of the World yarışmasında da birincilik ipini göğüslemiştir. İş adamı Hakan Sabancı ile yaşadığı ilişki uzun dönem magazin gündemini meşgul etmiştir. Son oalrak Şahin Tepesi isimli dizide yer almıştır. 

 

Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek)

nurattin sönmez diriliş osman

Ragıp Savaş (Dündar Bey)

ragıp savaş diriliş osman

Ayşegül Günay (Zühre)

ayşegül günay diriliş osman

Saruhan Hünel

saruhan hünel resim

Diriliş Osman Fragmanı

 

Diriliş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste) (4 Yorum)

  1. Merhaba IR abi. Te$ekkûr ederim,çok $úkûr iyiyiz.Biz Yemin analizindeyiz abi,buyurun gelin. Sizi yeniden aramizda görmek çok gûzel olur.

  2. Ir abi ho$ geldiniz. Nasilsiniz? Sizi yeniden görmek çok gûzel. Siz qaliba Hazalin fanatisiniz.Hazal “Halka”da çekildi.Çok da iyi bence.

    • Hos bulduk , evet faniyim , halkada oldugini biliyorum ama bu diziye secilmisiydi , baska sitede ocakdan katilacagini yazmislar ,ozcevitten sonra bu diziye secilen tek oyunci simdilik hazal ,o yuzden sordum ,siz nasilsiniz ? Nerde takiliyorsunuz?