kuruluş osman

Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 27 Kas 2019 Diriliş Osman  0

Diriliş Ertuğrul Dizisinin devamı olan Kuruluş Osman Dizisi Atv ekranlarında 1. yeni sezonu ile 2019-2020 sezonunda Eylül-Ekim gibi Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

Kuruluş Osman Dizisi Yapımcısı Senaristi Kim ?  

Dizinin Yapımcılığını Mehmet Bozdağ üstleniyor. Senaryosunu ise Mehmet Bozdağ kaleme alıyor. Dizinin Yönetmen koltuğunda Kamil Aydın oturacak.

‘Kuruluş Osman’ her çarşamba saat 20:00 de ATV ekranlarında olacak.

KURULUŞ OSMAN KÜNYESİ

Yapım: Bozdağ Fi̇lm
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Genel Yönetmen: Metin Günay
Yönetmenler: Ahmet Yılmaz-Fethi Bayram
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI

Burak Özçivit (Osman Bey), Nurettin Sönmez (Bamsı), Ragıp Savaş (Dündar), Saruhan Hünel (Alişar), İsmail Hakkı (Samsa), Seda Yıldız, Ayşegül Günay (Zöhre), Tuğrul Çetiner (Yannis), Eren Vurdem (Konur Alp), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Abidin Yerebakan (Akça Derviş), Özge Törer, Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Burak Sarımola (Andreas), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos)

kuruluş osman

Kuruluş Osman Dizisi Türkiye de olduğu kadar Tüm Dünya da ilgi görüyor. Hem ülkemizde hem de dünyanın farklı ülkelerinde milyonlarca kişinin merakla beklediği dizinin ilk tanıtımı yayınlandı. ‘Kuruluş Osman’dan ilk görüntüler kısa sürede milyonlarca izlenme ve beğeni aldı. Fragmanı sayfanın sonunda izleyebilirsiniz.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu televizyon tarihimizin en başarılı dizi projelerinden olan ve bütün dünyada ses getiren ‘Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’a ait, ATV ekranlarında yayınlanacak ‘Kuruluş Osman’ın ilk sezonuna dair ipuçlarının bulunduğu tanıtım milyonlarca izlenme ve beğeni alırken kısa sürede farklı dillere çevrilerek binlerce övgü aldı.

Osman Bey’e hayat veren dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’in tanıtımdaki performansı da çok beğenildi.

Cannes’daki Ritz Carlton Otel’in girişi Kuruluş Osman afişiyle süslendi. İşte O Afiş

kuruluş osman

İKTİDAR VE CİHAN DEVLETİ MÜJDESİ

Tanıtımdaki Şeyh Edebali’nin Osman Bey’e müjde ve nasihat olan sözleri “Ey Oğul! Unutma! Yolumuz; ezelden ebede kadardır. Gayemiz; gönüller yapmaktır. Davamız; kul olmaktır”, “Ey Oğul! Hilalin gölgesinde adalet ol. Merhamet ol. Derman ol. Gazi ol. Devlet ol” ve “Ey Oğul! Millete bey olasın. Mazlumlara Fatih olasın. Zalimlere Yavuz olasın. Diyarlara Süleyman olasın. Devleti ebed müddet olasın” der.

Kuruluş OSMAN DİZİSİNDE YER ALACAK KARAKTERLER

Osman Gazi, Rabia Bala Hatun (Osman Gazi’nin eşi Rabia Bala Hatun’u canlandıracak kişi en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Ancak henüz netlik kazanmadı), Gündüz, Savcı, Osman Gazi’nin çocukları; Orhan, Alâeddin Paşa, Melik Arslan Bey, Fatma Hatun, Çobanbey, Hamid Bey, Ertuğrul Bey, Pazarlı Bey

 

 

Kuruluş OSMAN DİZİSİNİN KONUSU

Diriliş Ertuğrul dizisini devamı niteliğindeki Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in 1281 ve 1326 yılları arasındaki Osmanlı Beyliği’de yaşanan olaylar konu alınıyor. 25 yılında dünyaya gelen Osman Bey Çobanoğlu Beyliği’ne yıkılışına kadar bağlı kalmıştır. Daha sonrasında kendi beyliğini kurmuş ve bağımsızlığını ilan etmiştir. 

Osman Bey, Şeyh Edebali’nin kızı ile siyasi bir evlilik yapmış ve teşkilatının desteğini kazanmıştır. Bizans tekfurları ile yaptığı savaşlarla topraklarını genişletmiştir. Bizans İmparatoru tekfurlarla birleşerek Osman Bey’in ordusuna saldırmış ancak Koyunhisar savaşında Osman Bey galip gelen taraf olmuştur. 

 

 

Kuruluş Osman Oyuncuları

Burak Özçivit (Osman Gazi)

24 Aralık 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Gaziantep’lidir. 2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve gelecek vaadeden model seçilmiştir. Daha sonra 2005 yılında katıldığı Best Model of Turkey’de birinci olma başarısını göstermiştir. Aynı yıl katıldığı Best Model of the Wolrd yarışmasında ise dünyanın en iyi ikinci modeli olmuştur. 

Yarışmalardaki bu başarıları ona oyunculuğun kapılarını ardına kadar açmıştır. 2007 yılında Zoraki Koca isimli dizi ile kariyerine başlamıştır. Daha sonra Baba Ocağı, İhanet, dizilerinde yer almıştır. Küçük Sırlar isimli dizideki Çetin karakteri ise kariyerindeki önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Son olarak 2017 yılında vizona giren Kardeşim Benim 2 isimli sinema filminde yer almıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Fahriye Evcen ile evlidir. 

 

 

Aslıhan Karalar (Burçin)

aslıhan karalar Kuruluş osman

27 Nisan 1999 yılında Ankara’da doğmuştur. 2017 yılında düzenlenen Best Model of Turkey yarışmasını kazanmış ardından Best Model of the World yarışmasında da birincilik ipini göğüslemiştir. İş adamı Hakan Sabancı ile yaşadığı ilişki uzun dönem magazin gündemini meşgul etmiştir. Son oalrak Şahin Tepesi isimli dizide yer almıştır. 

 

Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek)

nurattin sönmez Kuruluş osman

24 Temmuz 1978 doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini Mavi Kelebekler dizisi ile yaşamıştır.

İstanbul’da doğan Nurettin Sönmez,  eğitimini İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Nurettin Sönmez ayrıca Diyalog İletişim Oyunculuk Okulu ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Mavi Kelebekler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış, ardından Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde oynamıştır.

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı Beyrek karakterine hayat veren Nurettin Sönmez, 1.85 metre boyunda, 90 kilo ve Aslan burcudur.

Ragıp Savaş (Dündar Bey)

ragıp savaş Kuruluş osman

2 Ağustos 1966 İzmit’te doğdu. 1972-1977 yıllarında İsmet İnönü İlkokulu’nda okudu. 1977-1980 yıllarında Merkez Ortaokulu’na gitti. 1980-1983’de İzmit Lisesi’nde öğrenim gördü ve İzmit Lisesi’nden mezun oldu. 1983 yılında İzmit’te amatör olarak sürdürdüğü voleybol hayatını, Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne transfer olarak profesyonel olarak sürdürmeye başladı. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. 1990 yılında yüksek dereceyle mezun oldu ve aynı yıl kurulan Türkiye’nin 3. Ödenekli Tiyatrosu olan Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda profesyonel sanat yaşamına başladı ve genç yaşta bu tiyatronun kurucularından biri olma şansına sahip oldu.

Sanatçının ilk oyunu 1990 yılında Aziz Nesin’in yazdığı Ahmet Gülhan’ın yönettiği “Demokrasi Gemisi”dir. Aynı sezon Nazım Hikmet’in yazıp Kenan Işık’ın yönettiği “İvan İvanoviç Var mıydı yok muydu?” adlı oyunda başrol alarak Petrof’u oynamış ve oyun Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde 5 ödüle layık görülmüştür.

Ragıp Savaş, Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda birçok tiyatro oyunu ve müzikalde rol almıştır. Dünyanın en önemli tiyatrolarından biri olan Gürcistan Rustaveli Tiyatroları’nın Genel Sanat Yönetmeni ve dünya çapında üne ve başarıya sahip yönetmen Robert Sturua ile Sofoklers’in Antigonesi’nde Kreon rolünü oynamış ve oyun Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde birçok ödül almıştır.

Sanatçı aynı zamanda 1998-2002 yılları arasında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Genel Sanat Yönetmeni (Müşfik Kenter) Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

2004 yılında sinema kariyerine “Neredesin Firuze” adlı filmle adım atmıştır.

Ayşegül Günay (Zühre)

ayşegül günay Kuruluş osman

 Osman Bey’in yengesi Zühre’yi canlandıracak. Ayşegül Günay, 9 Kasım 1969 senesinde Eskişehir’de dünyaya geldi. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünü bitirdi ve ardından toplam 7 sene konservatuarda görev aldı.

İlk olarak 2006’da Kaybolan Yıllar’da rol alarak dizilere başladı. Oyuncu, özellikle Yer Gök Aşk dizisinde dikkat çekti.

Saruhan Hünel (Alişar)

saruhan hünel resim

Tam adı Muharrem Saruhan Hünel olan oyuncu, 7 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Bağdat’tan Türkiye’ye göç eden Saruhan Hünel’in baba tarafı Arnavut, anne tarafı ise Arap kökenlidir.

Kariyerine ilk olarak mankenlikle başlayan Saruhan Hünel’in kardeşi Aslı Hünel şarkıcı, babası ise Türkiye dans şampiyonudur.

Beyaz perdeye adımını 1993 yapımı ‘Yasak Sokaklar’ ile atan Saruhan Hünel, ‘Ufukta Bir Ağaç’ ve ‘Somuncu Baba: Aşkın Sırrı’ filmlerinde de rol aldı.

1992’de ‘Gündüzün Karanlığı’nda rol alarak dizilerde boy göstermeye başlayan Saruhan Hünel ‘Tatlı Betüş’, ‘Aynalı Tahir’, ‘Kaybolan Yıllar’, ‘Serçe’ ve ‘Karagül’ gibi pek çok dizinin kadrosunda yer aldı.

Alican Albayrak

2 Nisan 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Oyunculuk eğitimi için Amerika’ya gitmiştir. Uçurum  isimli dizi ile ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Ardından İnadına Yaşamak dizisinde rol almıştır. Diğer Yarım dizisindeki Poyraz karakteri ile iyi bir çıkışa imza atmıştır. Son olarak Savaşçı dizisinde Teğmen Murat Gündoğdu karakterine hayat vermiştir.

Eren Vurdem (Konur Alp)

KURULUŞ OSMAN SAMSA

İsmail Hakkı Ürün (Samsa)

KURULUŞ OSMAN YANNİS

Tuğrul Çetiner (Yannis)

kuruluş osman sofia

Alma Terzic (Sofia)

kuruluş osman gündüz

Emre Basalak (Gündüz)

kuruluş osman kalonoz

Abdül Süsler (Kalonoz)

kuruluş osman batur

Eren Hacısalihoğlu (Batur)

kuruluş osman akça derviş

Abidin Yerebakan (Akça Derviş)

kuruluş osman bala hatun

Özge Törer (Bala Hatun)

Buse Arslan (Aygül)

kuruluş osman andreas

Burak Sarımola (Andreas)

kuruluş osman nizamettin

Uğur Aslan (Nizamettin)

kuruluş osman ayşe

Açelya Özcan (Ayşe Hatun)

kuruluş osman gonca

Emel Dede (Gonca)

kuruluş osman boran

Yiğit Uçan (Boran)

kuruluş osman tursun

Ali Sinan Demir (Tursun)

kuruluş osman megala

Şevket Çapkınoğlu (Megala)

kuruluş osman helen

Ayşen Gürler (Helen)

kuruluş osman yorgopolos

Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos)

 

Kuruluş Osman Fragmanı

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)” üzerine 6 yorum

 1. Dirilisfan dedi ki:

  Aslihan Karalar in Annesi Nuray Karalar ve babasi Hakan Karalar dir.
  Ankarada buyuk fabrikalari, luks villalari ,araziler ve luks arabalari vardir.
  Best Model of Turkey i torpil ile kazandi ve best model of the world u da kazandi cunku annesi Best Model of Turkey ve Best Model of the World baskani Erkan Ozerman a para vermisler.
  Ve instagramdan Ece Demir diye avukat fake hesap ile herkesi tehdit edip hakaret ediyor.
  Aslihan Karalarin burnunda estetikte vardir yarismaya girmeden once yaptirdi.
  Bunlari biliyor hatta cogu kisi ama ortaya cikmamasi icin surekli yalanci roportajlarla kapatma derdindeler surekli iyi gozukmek istiyor bu aile ama nafile cunku cok kibirliler ve kizlarini Dirilis Osman a maksus soktular yonetmen Mehmet Bozdag ile anlasma yaptilar para verildi ve basrol Aslihan Karalarin oldu…

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba IR abi. Te$ekkûr ederim,çok $úkûr iyiyiz.Biz Yemin analizindeyiz abi,buyurun gelin. Sizi yeniden aramizda görmek çok gûzel olur.

 3. K.A dedi ki:

  Ir abi ho$ geldiniz. Nasilsiniz? Sizi yeniden görmek çok gûzel. Siz qaliba Hazalin fanatisiniz.Hazal “Halka”da çekildi.Çok da iyi bence.

  1. iR dedi ki:

   Hos bulduk , evet faniyim , halkada oldugini biliyorum ama bu diziye secilmisiydi , baska sitede ocakdan katilacagini yazmislar ,ozcevitten sonra bu diziye secilen tek oyunci simdilik hazal ,o yuzden sordum ,siz nasilsiniz ? Nerde takiliyorsunuz?

 4. iR dedi ki:

  Merheba goker beyim , ya bu liste bu kadar mi? Burada yenilik yok ki , hani hazal subasi da katiliyordu?

  1. Göker dedi ki:

   Kadrolar kesinleştikçe güncellemeye devam edeceğiz. İmzalar atılmadan yazmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir