Diriliş Hayme Ana Ölecek mi? Gerçekte Hatme Ana Nasıl Öldü ?

Burak 30 Oca 2018 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş dizisi 104. bölüm fragmanında  Hayme Ana zehir içerek yaşamına son veriyor. Çocuklarının yanındayken aldığı ilaçla yere yığılan Hayme Ana ölüyor mu ? Gerçek Tarihte Hayme Ana nasıl ve ne zaman öldü ?

Diriliş Ertuğrul Hayme Ana Ölecek mi ? Diziden Ayrıldı mı?

Diriliş dizisinde Ertuğrul Gazi Karacahisar Kalesini ele geçirmiştir. Alpleri ile birlikte zafer naraları atmaktadır. Fakat Hayme Ana Ertuğrul dışındaki çocuklarınında yan yana olmasını ister. Bunun içinse kendini öldürme kararını verir. Onun ölümü diğer çocuklarını da bir araya getirecektir. Zehiri içen Hayme Ana bir müddet sonra fenalaşarak yere yığılır. Fragmanda yaşanan bu sahnenin ardından acaba Hayme Ana ölecek midir ?

Dizide Hayme Ana oldukça güçlü konumdadır ve tüm obanın anasıdır. Herkesin problemleri ile ayrı ayrı ilgilenmekte hepsinin yardımına koşmaktadır. Şu anda Ertuğrul Gazi’nin çocuklarına bakmaktadır. Dizide şimdilik Hsyme Ana anın öleceği ile ilgili bir bilgi gelmedi. Hayme Ana’yı canlandıran Hülya Darcan’ın da diziden ayrıldığına dair bir bilgi yok. Dizide ayrılıp ayrılmayacağı kesin olmamakla birlikte en azından bir süre daha dizide olacağını söyleyebiliriz

Gerçek Tarihte Hayme Ana Nasıl Öldü ?

Tarihi kaynaklara göre Osmanlı’nın kökeni olan Karakeçili Aşireti , Moğolların baskıları neticesinde günümüz Suriye bölgesine doğru göç etmiştir. Aşiret’in başında ise Gündüz Alp (Süleyman Şah) vardır. Onun erkek çocukları Ertuğrul Bey ve Dündar Bey henüz yaşça küçük olduklarından aşiretin başına Hayme Ana Geçmiştir. Daha sonra aşireti ile birlikte Anadoluya geçer ve  aşiretin başına Ertuğrul Bey’i geçirir. Ardından uzun bir süre Ertuğrul Gazi’nin çocukları olan torunlarına bakar. Tarihi kaynaklarda Hayme Ana yayla dönüşü Çarşamba Köyü’nde ölür.

 

Diriliş Ertuğrul Alçiçek (Beyzanur METE) Kimdir ?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden Yok Neden Final Yapıyor?
Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Öykü Çelik Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.