Diriliş Ertuğrul Ural Bey Öldü Kürşat ALNIAÇIK Diziden Ayrıldı mı?

Diriliş Ertuğrul Ural Bey 1 Şubat Ural Bey Ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 86. bölümünde Ural ihaneti sonucu Ertuğrul Bey tarafından öldürülerek Diriliş Ertuğrul dizisine veda edecektir.  Kürşat ALNIAÇIK Diriliş Ertuğrul dizisinden 3 mayıs çarşamba günü yayınlanacak 86. bölümü ile ayrılacaktır.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ural karakteri Karacahisar kalesi Tekfuru’nun öldürülmesi ile ilgili suçu olduğu gerekçesi ile Ertuğrul Bey tarafından idam edilmeye Kayı Obasına getirilecek. Emir Saadeddin Köpek ve Candar Bey Ural Bey’in suçlu olduğunu duyunca asla inanmayacak ancak Ural Bey ile tüm kirli oyunlarda ittifak yapan tüccar gerçekleri açıklayınca elleri kolları bağlı kalacak.

Ertuğrul Selçuklu devletinden konuyu değerlendirmesi için ve adalet için bir kadı tayin etmesini isteyecek. Kadı yargılamayı Emir Saadettin Köpek’in elinden Konya’dan getirdiği yazılı metin ile alacak. Kadı Çolpan hatunun beraatine karar verirken Ural Beyim katlini uygun görecek. Ural Beyin katledilmesi işini ise Emir Saadettin Köpek icra edecek. Aliyar bey ise Ural’ın suçlu olduğu için idam edilmesi yönünde karar bildirecek.

Sadeddin Köpek ise Ural Bey’in Ertuğrul beyin diyet istemi ile öldürülecek olması ile iki obanın bir birine gireceğini düşünecek ve Ural Beyi Ertuğrul Beyin elinden almak için Vasilyus ile anlaşma yapacak; ancak Ural Bey Aslan’ın elindedir ve Aslan’ın elinden kurtulma şansı yoktur. İdam için her şey hazırken Candar Bey kalp krizi geçirecek ve ölecek. Candar Beyin ölmesi ile Ural bey bir kez daha paçayı yırtacak

Ural Beyin ölmesi ile ortalığın Ertuğrul’a ve onu destekleyen Aliyar’a kalacağını düşünen Vasilyus ise Tüccar Hasan üzerinden yeni bir plan yapacak ve Ural’ın suçsuz olduğunu ispatlayarak Ural’ı idamdan alacak.

Gerçekte ise suçlamaların çoğu gerçek olsa da asıl suç istinat edilen konu olan Tekfur’un öldürülmesi meselesi Ural Bey’e iftiradır. Zira bütün bu Tekfur’un öldürülmesi meselesi Vasilyus’un oyunudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Diriliş Ertuğrul 21 Aralık Çarşamba 70. Bölüm Özeti Fragmanı

Ural Bey Ertuğrul Bey tarafından idam edilmekten son anda babasının ölmesi ile kurtulmuştur. Ertuğrul Bey Ural’ın canını bağışlayarak Aliyar’ı Çavdar obasına bey yapacak

Diriliş Ertuğrul76. Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul Ural Bey Ne Zaman Ölecek

Diriliş Ertuğrul  dizisi ile ilgili çok garibinize gidecek tüyoları vermeye devam ediyoruz. Diriliş Ertuğrul  dizisinin yeni sezonunda bildiğiniz üzere Candar bey vardır. Söğüt bölgesinde bir Türkmen beyliği olarak devam eden Cander Bey Kayı’ların gelmesi ile onlara oğlu Aliyar bey ile çok yardımcı olacak ve onlara destek verecektir. Aliyar Bey ve Candar Bey Kayı’lara destek verirken Candar Beyin büyük oğlu eceline susamış Ural Bey ise Kayılar’ın beyi olan Ertuğrul bey ile bir uç beyliği mücadelesine  girecek ve kaybedecektir.
233

Ertuğrul beyin Ural Beyi düşmanlığından dolayı öldürmesi ile Candar Beyin obası ile Kayı Obası birleşecek ve Haçlı önünde mücadele verecektir. Kayıların beyi Ertuğrul Beyin uç beyi olması ise de Aliyar ve oğlu Yaman bey Kastamonu bölgesine göç ederek 1292 yılında Candaroğlulları beyliğini kuracaktır.

Ertuğrul Beyin torunları ile Aliyar Beyin torunları 1461 de tekrar karşılaşacak ve köken olarak aynı oğuzların Kayı boyundan olan iki topluluk tekrar birleşecektir.

Diriliş Ertuğrul Ural Bey Ölecek mi?

Evet gerçek tarihte Ertuğrul Gazi Ural Beyi öldürecektir.

Kürşat ALNIAÇIK Diriliş Ertuğrul Dizisinden Ayrılacak mı?

Evet Diriliş Ertuğrul  dizisinde sadece bir sezon yer alacak ve Diriliş Ertuğrul dizisine veda edecektir.1-47

Diriliş Ertuğrul Ural Bey Öldü Kürşat ALNIAÇIK Diziden Ayrıldı mı? (5 Yorum)

 1. Dirilişi bizde candan gönülden izliyoruz biz seni ve ayleni ve arkadaşları cokkkkk. Seviyoruz haydi çarşamba günü izleriz.

 2. Allah Ertuğrul bey ve oğullarından razı olsun Osmanlı’nın ataları onlar olmasa bizde Moğol zulmüyle ve Moğolların emri altında yaşıyacaktık belkide Rabbim kabirlerini nur mekanlarını cennet eylesin inşallah amin biz Türk olarak tarihimizi doğru kaynaktan ve doğru bir şekilde öğrenmeliyiz tarihini bilmeyen bir millet yokolmaya ve yıkılmaya mahkumdur Rabbim muhafaza eylesin

 3. Allah Ertuğrul bey ve oğullarından razı olsun Osmanlı’nın ataları onlar olmasa bizde Moğol zulmüyle ve Moğolların emri altında yaşıyacaktık belkide Rabbim kabirlerini nur mekanlarını cennet eylesin inşallah amin biz Türk olarak tarihimizi doğru kaynaktan ve doğru bir şekilde öğrenmeliyiz tarihini bilmeyen bir millet yokolmaya ve yıkılmaya mahkumdur Rabbim muhafaza eylesin

 4. Diriliş ertuğrul dizisini
  Kaçırmadan izliyoruz.
  İzlediğimiz tek dizi devam edmesini canı gönülden isdiyoruz.
  Bu dizi bize kim olduğumuzu
  Daha iyi anlatıyor.
  Bu dizide olmayı çoook isderdim.
  Bu dizi günümüze kadar geçen tüm yaşanmışları anlatması dileğimle.
  Başarılar.