Diriliş Ertuğrul Sultan Alaaddin Ölecek mi ? Sultan Alaaddin Gerçekte Nasıl Öldü ?

Burak 03 Şub 2018 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş Ertuğrul Sultan Alaaddin Ölecek mi ?

7 Şubat Çarşamba günü ekranlarda yerini alcak olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Sultan’ın Saadettin Köpek’e verdiği süre dolar. Şayet Ertuğrul Gazi’ye yapılan suikastleri kimin gerçekleştirdiği ortaya çıkmazsa Saadettin Köpek idam edilecektir. Kendisi de bunun farkındadır. Bu nedenle Sultan’a karşı bir plan yapar.

 

Sultan’ın huzuruna bir sandık getirilir ve hediye olduğu söylenir. Açılan sandıktan suikast için düzenlenmiş bir mekanizma vardır. Kapak açıldığı anda içinden bir ok fırlayacak ve Sultan’ı öldürecektir. Saadettin bu şekilde Sultan’ı öldürerek yerine kendisi geçmeyi planlamıştır. Fakat suikast başarılı olmazsa suikasti Ertuğrul Gazi’nin düzenlediğini söyleyecektir. Böylece Sultan Aladdin ve Ertuğrul birbirine düşecektir.

Öte yandan Ertuğrul Bey Saadettin’in hainliklerini Sultan’a anlatmak üzere Konya’ya yola çıkmıştır. Fakat burada onu bir sorun beklemektedir. Saadettin köpek tahta geçmek için plan yapmaktadır. Fakat bunun için kendisinin Selçuklu Hanedanı2na mensup olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Fakat Saadettin Köpek2in böyle bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bunun için annesine iftira atmaktan dahi çekinmeyecek ve kendisinin Şehnaz Hatun ile  I. Gıyaseddin Keyhusrev’n gayri meşru çocuğu olduğunu iddia edecektir. Annesinin I. Gıyaseddin’den hamile kalmasının ardından başka biri ile evlendirildiği yalanını uydurur.

Sultan Alaaddin Gerçek Tarihte Nasıl Öldü ?

Sultan Alaaddin’in oğlu 2. Gıyaseddin tarafından zehirlendiği iddia edilmiştir. Fakat bazı tarihçilere göre oğlu o dönem henüz 15 yaşındadır ve büyük bir olasılıkla Erzincanda bulunmaktadır. Bu konuda tartışmalar sürse de Saadettin Köpek’in 2. Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında oldukça güçlendiğidir.

 

Diriliş Ertuğrul Alçiçek (Beyzanur METE) Kimdir ?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden Yok Neden Final Yapıyor?
Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Öykü Çelik Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir