Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Öldü mü ? Gerçek Tarihte Ne Zaman Öldü ?

Burak 15 Kas 2018 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Öldü mü ? Arif Diren Kimdir ?

Beşinci sezonuyla Trt1 ekranlarında yer alan Diriliş Ertuğrul dizisinde heyecan devam ediyor. Dizide Ertuğrul Bey’in en büyük oğlu olan Gündüz Alp karakteri senaryoya dahil olacak. Gündüz Alp karakterini Arif Diren canlandıracak ve bu karakter Ertuğrul Bey’in en büyük zaafı olacak.

Gündüz Alp kendisini geleceğin Kayı Beyi olarak görecek ve zaman zaman haddini aşarak devlet işlerine karışacak. Ertuğrul Bey bu durumdan oldukça rahatsız olacak. Ertuğrul Bey’in bir gece rüyasında küçük oğlu Osman’a büyük bir devletin temelleri atacağının nasip olacağını görmesinin ardından Gündüz Bey’in hayatında çok şey değişecektir.

Bu rüyanın ardından oğullarını bir araya toplayan Ertğrul Gazi gördüğü rüyayı anlatır ve kendisinden sonra obayı yönetecek kişinin küçük oğlu Osman olacağını söyler. Gündüz Bey bu durumdan sonra devlet işlerinden yavaş yavaş çekilmeye başlayacak. Ertuğrul Bey’in ardından oba yönetimi yine Gündüz Bey’e nasip olacak olsa da babasının vasiyetini yerine getiren Gündüz Alp yönetimi Osman’a devrederek ona her daim destek olacak.

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Gerçek Tarihte Nasıl ve Ne Zaman Ölecek ?

GÜndüz Bey, Osman Bey’in yanında her zaman savaşa girmiş ve devleti için girdiği savaşların birinde İnegöl bölgesinin alınması esnasında Bizanslılar tarafından şehit edilmiştir. Yani Gündüz Alp savaş esnasında şehit olarak öldürülmüştür. Girdiği savaşlarda büyük bir cesaret göstermiş ve özellikle Eskişehir’in alınması esnasında kilit rol oynamıştır. Bu kahramanlığı sonrası Osman Bey onu Eskişehir Sancak Beyliği’ne atamıştır.

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Dizide Ne Zaman Ölecek ?

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp “Diriliş Osman” dizisinin başlamasına yakın ölecek. Daha sonra Diriliş Osman dizisi başlayarak Osmanlı’nın kuruluş hikayesi de başlamış olacak.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.