Diriliş Ertuğrul Gıyaseddin Keyhüsrev (Burak Dakak) Kimdir ?

Burak 02 Mar 2018 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş Ertuğrul Gıyaseddin Keyhüsrev Kim ?

Reyting Rekortmeni dizi Diriliş Ertuğrul’da heyecan tüm hızıyla sürüyor. 108. Bölüm ile birlikte daha önce dizide ismi geçen Gıyaseddin Keyhüsrev senaryoya dahil oldu. Gıyaseddin Keyhüsrev karakterini canlandıracak isim de genç oyuncu Burak Dadal. Diriliş Ertuğrul Gıyaseddin Keyhüsrev kimdir merak edenler için hazırladık.

Diriliş Ertuğrul Gıyaseddin Keyhüsrev Kimdir ? Yaşı Boyu Biyografisi

Diriliş Ertuğrul dizisinde daha önce adını duyduğumuz Mahperi Hatun’un oğlu Gıyaseddin Keyhüsrev diziye dahil oldu. Gıyaseddin Keyhüsrev , Alaaddin Keykubat’ın oğludur. İyi yetişmiş bir çocuk olan Gıyaseddin’e genç yaşında babası tarafından Erzurum’a gönderilmiştir. Sultan’ın en büyük oğlu olması nedeniyle tahta çıkacağından emin olsa da babası tarafından tahta geçmeye uygun bulunmamıştır. Emir Saadettin’den gelen haberle Alaaddin Keykubat’ın oğlu Kılıç Arslan’ı tahta geçirdiğini öğrenir.

1237’de Alaaddin Keykubat şüpheli bir şekilde öldükten sonra sağlığında veliaht seçtiği Kılıç Arslan yerine devlet adamları ordunun baskısı ile 2. Gıyaseddin’i 1237’de tahta çıkarmıştır. Siyasi evlilikler ile  Eyyubilerle ilişkilerini sağlamlaştırmıştır. Vezir Saadettin Köpek sultanın önünde idam edilmiştir.

Burak Dakak Kimdir ?

1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1.68cm boyundadır. 2008 yılında doğruluk ekseni isimli dizi ile kariyerine başlamıştır. Daha sonra Ezel dizisi kadrosunda yer almıştır. Çocuk oyuncu olarak yer aldığı bu dizilerin ardından  ilk ciddi projesi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Şehzade Memet karakterine hayat vermiştir. Son olarak Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli dizide yer alan Burak Dakak bu dizide Onur karakterini canlandırmıştır.

 

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

“Diriliş Ertuğrul Gıyaseddin Keyhüsrev (Burak Dakak) Kimdir ?” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Baya yetenekliymiş

  2. Anonim dedi ki:

    Geleceği parlak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.