Diriliş Ertuğrul Gerçek Tarihte Sultan Alaeddin Nasıl Öldü?

Burak 25 May 2017 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş Ertuğrul dizisine Tüccar Ebu Mansur karakteri ile Burak Hakkı dahil olmuştu; ancak Burak Hakkı’nın aslında Diriliş Ertuğrul dizisinde sıradan bir tüccar olmadığı aslında Selçuklu Sultan’ı I. Alaeddin Keykubad’ı canlandırdığı ortaya çıkmıştı.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 31 mayıs çarşamba günü ekranlara gelecek 89. bölüm fragmanında ise  Sultan Alaeddin bir kendi Emiri Saadettin Köpek tarafından zehirlendiği görülüyor. Vasilyus Tüccar Ebu Mansur’un aslında Selçuklu Sultan’ı  Sultan Alaeddin  olduğunu öğrenince bir operasyon ile hanlı pazarı yerle bir etmeyi ve Sultan’ın kellesini almayı planalmaktadır.

Sultan Alaeddin bu zehirden kurtulsa bile Vasilyusun saldırısı karşısında kurtulma şansı yoktur. Ertuğrul bey ise kendi hanında Saadettin Köpek tarafından esir alınmış durumdadır.

Sultan Alaeddin’in zehirlenmesi ise büyük bir sıkıntıyı da beraberinde getirir. Nasıl olur da Ertuğrul sultanı koruyamamıştır. Bunun cezası Ertuğrul bey ve kayı obası için ağır olackartır hatta  Sultan Alaeddin ölürse Ertuğrul Beyin idam edilmesi bile söz konusudur. Bu sırda Vasilyus ise büyük bir ordu ile Hanlı Pazarı basmaya gelmektedir. Vasilyus  Sultan Alaeddin’in ölmeme ihtimalini de göz önüne alarak bu planı yapmıştır.

Diriliş Ertuğrul  dizisi gerçek tarihle bire bir uyumlu bir dizi olduğu için sizlere Diriliş Ertuğrul  dizisinin 29. bölümünde Sultan Alaeddin ölüp ölmeyeceğini kesin olarak söyleyebilirim.

Diriliş Ertuğrul  Sultan Alaeddin Ölecek mi?

Sultan’ı II. Alaeddin Keykubad vardır Selçuklu sultanı olarak  Sultan’ı I. Alaeddin Keykubad ise Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü Kayseri’de huzurunda bulunan yabancı elçiler için büyük bir ziyafet verdi ve bu ziyafette yediği kuş etinden zehirlenerek o gece öldü. Bu da Sultan Alaeddin’in Bilecik Söğüt bölgesinde şehit olmdığı anlamına gelir.

Burak Hakkı Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılacak mı?

Burak Hakkı kesinlikle Diriliş Ertuğrul  dizisinden 31 mayıs çarşamba akşamı ayrılmayacak ancak ilerleyen haftalarda senaryo nasıl devam eder bilemiyoruz.

Diriliş Ertuğrul  31 Mayıs Fragmanı

Diriliş Ertuğrul Alçiçek (Beyzanur METE) Kimdir ?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden Yok Neden Final Yapıyor?
Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Öykü Çelik Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.