Diriliş Ertuğrul Doğan Alp Ölecek mi? Cavit Çetin Güner Diziden Ayrılacak mı?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5 nisan çarşamba günü ekranlara gelen 83. bölümünde çok üzücü bir ayrılık yaşanacak.   Diriliş Ertuğrul dizisinde Doğan Alp karakterine hayat veren Cavit Çetin Güner’in diziden ayrılacağı kesinleşti. Tarafımıza gelen son bilgilerde Diriliş Ertuğrul dizisinde Gülçiçek Hatun’un bol bol ağladı yönünde.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey karakterine hayat veren  Engin Altan Düzyatan; Cavit Çetin Güner’in ayrılışı ile ilgili resmi instagram hesabından bir paylaşımda bulundu ve Cavit Çetin Güner’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Cavit Çetin Güner’den şuana kadar Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrıldığına yönelik bir açıklama yapmadı; ancak biz bir kaç tüyoya ulaştık. Bize gelen tüyolar doğru çıkacak gibi zira Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Beyin ekibinde ne zaman öleceği tarihte belli olmayan tek isim o. Hatta Doğan Alp karakteri tarihte hiç olmayan dizi için yaratılmış bir karakter.

Diriliş Ertuğrul dizisi gerçek tarihe olan bağlılığı ile bilinen dizilerden; ancak kayıtlara geçmiş bir yazı da Ertuğrul’un Doğan Alp adında bir alpinden bahsedilmemektedir.   Doğan Alp ve Dündar Bey Konya seferinde Vasilyus’un eline düşecek. Vasilyus’un elinden Dündar Bey kurtulacak Dündar Beyi kurtaran Ertuğrul Doğan Alp’i kaybedince kıyametleri koparacak ve Vasilyus’a saldıracak ancak hiç bir şey Doğan Alp’i geri getirmeyecek. Doğan Alp’in ölümüne sebep olan ise ise Dündar Bey’in uçkuruna sahip çıkamaması ve Günyeli Hatun’a Konya’ya gideceklerini söylemesi olacak.

dirilis-ertugrul-dogan-alp-olecek-mi-68-bolumdirilis-ertugrul-dogan-alp-30-kasim

Eski Bilgiler

Trt 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul  30 kasım çarşamba akşamı 68. bölümü ile izleyicisi karşısına çıkacak. Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümünde Doğan Alp karakterinin yaralanması ile Doğan Alp karakterine hayat veren Cavit Çetin Güner’in diziden ayrılıp ayrılmayacağına dair soruları gelmeye başlandı.

Doğan Alp karakterine hayat veren Cavit Çetin Güner bildiğiniz üzere Diriliş Ertuğrul dizisinin ana karakterlerinden olmasa da dizide Ertuğrul’un en sevdiği ve en çok güvendiği Alplerinin başında geliyor. Cavit Çetin Güner özel bir sıkıntısı nedeniyle Diriliş Ertuğrul  dizisi setine biraz geç katıldı; Diriliş Ertuğrul  dizisinde Ertuğrul’un Doğan Alp’e özel bir görev verdiği bu nedenle de görevi bitince obaya döneceği söylenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Diriliş Ertuğrul Titan Kimdir ?

Cavit Çetin Güner yaşadığı rahatsızlığı çok çabuk atlatınca hiç vakit kaybetmeden setlere geldi; ancak 68. bölümde Doğan Alp  ne yazık ki eşkiyalar tarafından yaralanacak. Doğan Alp’in yaralanması Diriliş Ertuğrul  hayranlarını hiç üzmesin zira Diriliş Ertuğrul dizisinde Cavit Çetin Güner’in çekeceği çok sahne var.

Cavit Çetin Güner bu sezon kesin olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almaya devam edecek; zira Doğan Alp’de eşinin desteği ile çok çabuk zamanda iyileşecek ve beyinin yanına dönecek.

 Diriliş Ertuğrul Doğan Alp gerçek tarihte ne zaman ölüyor?

Doğan alp 85 yaşında Söğüt’te Seferihisar da savaşta şehit oluyor. Bu nedenle arkanıza yaslanan ve Diriliş Ertuğrul izlemenin tanıdı çıkarın.

Diriliş Ertuğrul Doğan Alp Ölecek mi? Cavit Çetin Güner Diziden Ayrılacak mı? (5 Yorum)

  1. Yahu şu ölecek mı? Bu ölecek mı yalan haberler​ yapıp ortalığı karıştırmayın. Sonuçta film değil mı? Sonsuza dek sürmeyecektir. Size ne kim ayrılırsa ayrılsın. Amacınız siteye reyting . Üçkagitçılar.