Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?

Burak 24 Ara 2018 Diriliş Ertuğrul  0

Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş hikayesinin anlatıldığı ve her bölümünde tüm Türkiye’yi ekrana kilitleyen ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisine gelecek sezon Burak Özçivit de dahil olacak. Hikaye gereği diziye veda eden Ertuğrul Gazi rolündeki Engin Altan Düzyatan’ın yerine oğlu Osman Gazi rolüyle Burak Özçivit gelecek. Dizinin adıysa ‘Diriliş Osman’ olarak değiştirilecek.

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ yaptığı açıklamada yeni proje hakkında bilgiler verdi.
Bozdağ yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Dünyanın pek çok bölgesinde 65’ten fazla ülkede beğeniyle takip edilen Diriliş Ertuğrul dizisi, 2019-2020 sezonunda izleyicisiyle Diriliş Osman konsepti ile buluşacak.”

“Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine ise Burak Özçivit hayat verecek. Bu vesileyle yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

33 yaşındaki Özçivit daha önce tarihsel dizi Muhteşem Yüzyıl’da da rol almıştı.

Burak Özçivit Kimdir?

24 Aralık 1984, İstanbul doğumlu, 1.84 boyunda. Türk oyuncu ve eski mankendir.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okudu. Aslen Gazianteplidir. Kazım İşmen Lisesi’nden mezundur (2001). 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. Şu anda ise mankenliği bırakmıştır.

2005’te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katılmış ve Best Model of Turkey seçilmiştir. Buna bağlı olarak da Best Model of The World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve NetWork gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. Kanal D’de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl’den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin’i canlandırmıştır.

2011:2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştır. Malkoçoğlu filmi için hazırlıklara başlamıştır. 2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu’nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen’le yeniden, bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile beyaz perdeye dönmüştü. 2015 yılında başlayan ve 2017’de final yapan Kara Sevda dizisinde rol almaktaydı.

2015 yılında Fahriye Evcen ile ilişkisi başladı. 29 Haziran 2017 tarihinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen törenle evlendi.

“Aslı”

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?” üzerine 1 yorum

  1. K.Azeri. dedi ki:

    Te$ekkür Aslicim.Burak Özçiviti ben çok seviyorum. Bana kalirsa Tûm rollerini bir tarafa koysak “ÇALIKU$U” yeter,bu romani ben defalarca okudum,kitaplarim içerisinde ilk siralarda,hem diziyi defalarca izledim.Izledikce de Kamrani bogmak istiyordum, hem kiyamiyordum. Ba$arilar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir