Diriliş Ertuğrul Bamsı ve Helena Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisi 74. bölümü ile 25 ocak çarşamba günü izleyicisi karşısına çıktı. Diriliş Ertuğrul dizisinde bir kaç bölümdür Karacahisar Kalesi Tekfuru’nun kızı Helan ile Ertuğrul’un baş alplerinden Bamsı arasında yaşanan aşk dillere destan oldu. Bu konuyu açmadan bir kaç bölüm daha Diriliş Ertuğrul dizisini izlemek istedim. Zira tarihte Bamsı karakteri ile ilgili çok fazla bilgi yok.

Tarihte Bamsı Beyrek denen bir karakter var ancak bu Dede Korkut hikayelerinde konu edinilen bir savaşçı. Bizim araştırmalarımızda Ertuğrul Beyin alpleri ile ilgili çok fazla bilgiye ulaşamadık. Bu nedenle Diriliş Ertuğrul dizisininde Nurettin Sönmez’in canlandırdığoı Bamsı karakteri ile Helena karakterinin evlenip evlenmeyeceğini bilmiyoruz. Zira Bamsı karakteri dizi için oluşturulmuş bir karakterdir. Gerçek tarihte hiç bir kitapta yoktur. Bu nedenle Diriliş Ertuğrul dizisi ile ilgili sizlere  verdiğimiz daha önceki bilgiler gibi size kesin bilgiler veremeyeceğiz ancak Diriliş Ertuğrul dizisinden izlediğimiz kadarı ile sizlere tahminlerimizi iletelim.

Aslında Diriliş Ertuğrul dizisinde ki Bamsı karakteri ile Bamsı Beyrek hikayesi yani Dede Korkut hikayelerinde ki Bamsı aynı kişiler ise Bamsı Beyrek hiç evlenmemiş yiğit bir savaşçıdır. Bu nedenle de biz Bamsı’nın aşık olduğu Helena karakterine hiç ulaşamayacağını ve onun aşkı ile yaşayacağını söyleyebiliriz.

Diriliş Ertuğrul Bamsı ve Helena Evlenecek mi? (1 Yorum)