Diriliş Ertuğrul Bamsı Ölecek mi ? Gerçek Tarihte Bamsı Nasıl Ölüyor ?

Diriliş Ertuğrul Bamsı Beyrek Ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Aslıhan ve Turgut’un zehirlenmelerinin ardından Ertuğrul Gazi iz peşine düşmüştür. Bunun bilincinde olan Saadettin Köpek Göktuğ’a dikkatli olmasını söyler. Fakat Fragman’da Bamsı ve arkadaşı bir ize rastlarlar. Bunun farkına varan Göktuğ , adamlarına Bamsı ve Alp’i öldürme talimatını verir. Yanındaki asker yayını gerer ve oku isabet ettirerek Alp’i vurur. Bamsı’nın ise akıbeti belli değildir. Acaba Bamsı Bu oklardan kurtulabilecek midir ?

Tarihte Bamsı Ne Zaman Ölüyor ?

Tarihi kaynaklarda Dede Korkut hikayelerinde Bamsı’dan bahsedilmektedir. Bu hikayelerde iyi görünümlü ve yakışıklı olarak bahsedilen Bamsı Beyrek karısı ile farklı obalardandır. Eşinin obası Bamsı’nın desteğini alabilmek için onu kaçırır ve yaralar. Bamsı bu olay sonucu ölür.

Dizideki Bamsı ise gerçek hikayelerdekinden farklıdır ve hayal ürünü bir karakterdir. Tarihi kaynaklarda Ertuğrul Gazi’nin Bamsı diye bir Alp’i bulunmamaktadır. Bu nedenle dizide nasıl ve ne zaman öleceği bilinmemektedir. Bize gelen bilgiler se Bamsı karakterinin dizideki ömrünün çok uzun olmadığı yönünde .

dizibilgi google play

Diriliş Ertuğrul Bamsı Ölecek mi ? Gerçek Tarihte Bamsı Nasıl Ölüyor ? (4 Yorum)