Diriliş Ertuğrul Angelos Kimdir? Gerçek Adı

Diriliş Ertuğrul dizisinde roma imparatorluğundan yeni bir komutan daha gelecek. Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul dizisinde Vasilyus Karacahisar kalesi tekfuru olmuş ve Büyük Roma İmparatorluğundan bölgede bulunan Türkmen obaları ile savaşmak için yardım istemişti.

Diğer taraftan Tekfur Vasilyus ve Helana Nikea’ya evlenmeye gitmek için yola çıkınca Vasilyus yolda Nikea’dan  gelen askerlerin ölüleri ile karşılaşacak ve kaleye geri dönecektir. Kale de ise artık Ertuğrul’un tek düşmanı yoktur. Vasilyus ve Angelos Karacahisar kalesini Ertuğrul ve alplerine teslim etmeyecektir.

 Gerçek Tarihte Angelos  Kimdir

Gerçek tarihte komutan Andronikos Dukas Angelos Anadolu’da bir askerdi. Andronikos Dukas Angelos’un oğlu İsaakios Angelos 1185– 1195 yılları arasında Doğu Roma’nın imparatoru olmuş ve tahta çıkmıştır. Çok büyük ihtimalle Karacahisar kalesine gelen komutan Andronikos Dukas Angelos’tur.

Şuanda Diriliş Ertuğrul Angelos karakterine kimin hayat verdiğini bilmiyoruz ancan en kısa zamanda sizlere en doğru bilgiyi ulaştırmak için çalışıyoruz.

dizibilgi google play