Diriliş Ertuğrul 7 Aralıkta neler olacak? Aslıhan ve Ertuğrul Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisi 68. bölümü ile 7 aralık çarşamba akşamı 20:30 da Trt 1 ekranlarında olacak

Diriliş Ertuğrul 7 Aralık Özeti

Candar Bey kızı Aslıhan Hatun’un günlünün Ertuğrul Beyde olduğunu bilmektedir. Haçlılara ve çevresinde ki eşkiyaya karşı Ertuğrul Beyin desteğini almaya karar veren Candar bey iki obanın bekası ve için kızı Aslıhan Hatun’u Ertuğrul Bey’e vermek ister.dirilis-ertugrul-7-aralik-foto

Ertuğrul Bey ise iki oba arasında başlayacak çatışmanın bir felakete dönüşeceğinin farkındadır. Özellikle Ural Beyin yaptığı oyunları bilen ancak ispat edemeyen Ertuğrul Bey sonunda Ural Beyi sıkıştıracak bir delil elde eder. Amanda Simon’un eli ile gerçekleri anlatması için Ertuğrul Beyin obasına getirilmiştir.

Simon’un amacı Amanda’nın Aslıhan ve Halime Hatun’un kaçırılmasında Ural Beyin parmağının olduğunu anlayması ile Candar beyler ile Kayı obasını bir birine düşürmektir. Ural bey ise Amanda’nın konuşmasına engel olmk için onu öldürmek ister; ancak buna izin verilmez. Amanda gerçekleri anlatınca Ertuğrul Bey Candar Bey’in oğlunu feda etmeyeceğini bildiği için sesiz kalır ve Ural’ın hesabının görüleceği günü beklemeye başlar.

Ertuğrul Bey Aslıhan Hatun ile evlenmeyi reddeder; zira gerçek tarihte Ertuğrul Gazi’nin tek eşi soyu saraya dayanan Halime Hatun’dur. Turgut Alp’in ajanlığı  ise Simon tarafından ortaya çıkarılır ve Turgut Alp ile Ertuğrul Beyi kırdırmayı amaçlar; ancak işler Simon’uın planladığı gibi gitmez.

Diriliş Ertuğrul 30 kasım özeti

dirilis-ertugrul-68-bolum-foto

 

 

Diriliş Ertuğrul dizisi 7 aralık çarşamba akşamı 68. bölümü ile Trt 1 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey sonunda helali Halime Hatun’u ve Aslıhan Hatunu Aliyar Bey ve Ural Bey’in yardımları ile kurtarır. Ural bey ise Saddettin Köpek’ten aldığı emir ile Ertuğrul’a yaklaşır ve kendini Ertuğrul’a dost gibi göstermeye çalışır. Ertuğrul ise Ural Bey’in tehlikesinin farkındadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Diriliş Ertuğrul Ebu Mansur Gerçekte Tarihte Kimdir?

Ertuğrul ve Halime’nın oğlu Gündüz Bey ise yaşamaktadır. Gündüz ilk yaralanmasında çok zorlansa da annesinin de obayua geldiğini hissetmesi ile iyileşir. Diğer yandan Candar Bey ise Ertuğrul Beye zor zamanında yardım etmiş ve ona 1.000 altını karşılıksız vermiştir.

Turgut Alp’in ise neden Simon’un yanında olduğu belli olmuştur. Her ne kadar obada Turgut Alp ve Ertuğrul Bey büyük bir kavga etseler de bu tamamen senaryo icabıdır. Turgut Alp olacdirilis-ertugrul-7-aralik-resimleriakları obaya Bamsı aracılığı ile göndermektedir.

Maria ise Turgut Alp’e gözü kararacak kadar aşıktır. Turgut Alp ise Maria’nın kendisine olan aşkından yararlanacaktor.

Diriliş Ertuğrul 7 Aralık Fragmanı İzle

Diriliş Ertuğrul 7 Aralıkta neler olacak? Aslıhan ve Ertuğrul Evlenecek mi? (2 Yorum)

    • ben ce normalde evlen mesi lazim cavdar beylerden tam destek alamsi icin yoksa bir avuc kayi boy mu basari elde edecek cok komuk olur izleyenleri aptal yerine koyarsiniz