Diriliş Ertuğrul 4. Yeni Sezonda Neler Olacak? 92. Bölüm

Burak 03 Haz 2017 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş Ertuğrul 92. Bölüm  25 Ekim Çarşamba günü yeni sezonu ile izleyicisi karşısında olacak.

Diriliş Ertuğrul 4. Yeni Sezonu muhtemelen Ertuğrul bey ve Alaaddin Keykubad’ın bir oyunu ile sezona başlayacak. Diriliş Ertuğrul dizisinin 92. bölümünde Ertuğrul Bey Alaaddin Keykubad’ın da bilgisi ile yeni bir oyun oynamak zorunda kalacak.

Ertuğrul bey yeni oyununda hem izleyicilerimizi hemde ailesini çok üzecek. Bilindiği üzere 3. sezonda da Ertuğrul bey tehlikeyi atlatmak için bir ölüm oyunu oynamış ve başarılı olmuştu. Muhtemelen yeni sezona da böyle bir oyun ile başlanacak.

Ertuğrul bey cesedini bulduracak ancak muhtemelen o tabuttan çıkacak.

Diriliş Ertuğrul 4. Yeni Sezon Tanıtımı

Diriliş Ertuğrul  dizisi sezon sezon senaryo çalışmaları devam ediliyor. Diriliş Ertuğrul  dizisi yapımcısı ve baş senaristi Mehmet Bozdağ geniş bir senaryo ekibi ile dünyanın en çok izlenen dizileri arasına girmeye aday Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu için çalışıyor.

Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul dizisi 91. Bölümü ile 14 haziran çarşamba günü 3. sezonun sezon finalini yapmış ve izleyicilerden yaklaşık 3.5 aylık bir süre için izin istemişti. İzleyicinin karşısında olunmayan bu süre de ise oyuncular kısa bir tatilin ardından hemen dönecek ve ağır kış koşulları gelmeden 4. sezon çekimlerine başlayacak.

Diriliş Ertuğrul’un sezon finalinde Sultan Aleaddin Keykubat’ın emri ile Karacahisar kalesi feth etmek için harekete geçmiş tekfuru öldürülmüştü. Tekfurun öldürülmesi ile dosta düşmana biz göz dağı verilmişti; ancak Selçuklu ile Bizans İmparatorluğu arasında devam eden sulhta bitmişti.

Karacahisar Kalesi; Eskişehir’in güneybatısında, Porsuk Çayı’nın yanındaki platonun üzerinde kurulmuş bir Bizans kalesiydi Kalenin gerçek Fethi 1288 yılında Osman Bey tarafından gerçekleştirilmiştir. Bir kısım tarihçiler ise Karacahisar Kalesini Ertuğrul Beyin Anadolu Selçuklu Sultanın yardımı ile alınmak için harekete geçilse de Memlükler ve Haçlılar ile birlikte Moğollular saldırınca bu Fetihten vazgeçilmiştir.

Bu nedenle de Diriliş Ertuğrul  dizisinde bence bu senaryo kullanılacak;  Ertuğrul Bey Anadolu Selçuklu Sultanın yardımı ile kaleyi almak için harekete geçse de  Moğollar ve Haçlılar’ın saldırıları haber alınacak ve bu Fetih sonraya bırakılacak . Aslında Osmanlı Devletinin ilk fethi olarak da geçen Karacahisar Kalesinin Fethi Osman Bey tarafından yapılacak.

İşte o meşhur Karacahisar Kalesinin Koruma Altına Alınmış Hali

Diriliş Ertuğrul 92. Bölümde neler olacak? Diriliş Ertuğrul 4. sezonda neler olacak?

Diriliş Ertuğrul 4.  sezonunda ise bir yandan Moğol bir yandan Haçlı tehlikesi ile uğraşacak Ertuğrul Bey. Diğer taraftan Sadettin Köpek ve nişanlısı Aslıhan Hatun’un arasında yeni sezonda çok büyük mücadeleler çıkacak. Saadettin Köpek ihtirasına yenik düşecek. Ertuğrul Bey ise Haçlılar’ı ve Moğolları püskürttükten sonra 4. sezon finalinde yaşanacak ve ölecek.

Diriliş Ertuğrul 4.  Sezon Fragmanı

 

Diriliş Ertuğrul Alçiçek (Beyzanur METE) Kimdir ?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden Yok Neden Final Yapıyor?
Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Öykü Çelik Kimdir?

“Diriliş Ertuğrul 4. Yeni Sezonda Neler Olacak? 92. Bölüm” üzerine 2 yorum

  1. Ert dedi ki:

    Uff yalan haber yayınlıyorlar ertuğrul bu bölümde olmuyor

  2. Tuğba dedi ki:

    geçen bir yerde Osman gazi rolü için bir sürü oyuncu ismi verilmiş hangisi uygun diye ben hepsini bu rol için yaşlı buldum bence bu rol Çağatay Ulusoy yada muhteşem yüzyılda Beyazıt rolünü​ oynayan oyuncuya verilmeli ikisinde yakışır bu role

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.