Diriliş Ertuğrul 3. sezon ne zaman sezon finali yapacak 2017

Burak 28 May 2017 Diriliş Ertuğrul  0

Diriliş Ertuğrul  dizisi 3. sezon sezon finali tarihi belli oldu. Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Tekden Film’e dayandırılan açıklamada Diriliş Ertuğrul  dizisinin 91. bölümü ile 14 haziran çarşamba günü sezon finali yaparak ekranlara veda edeceği belirtildi.

3. sezonu ile final yapacağı açıklanan Diriliş Ertuğrul  dizisinin tüm dünyaya hükmeden bir dizi olması sebebi ile bir sezon daha uzatılmasına ve 4. sezonu ile ekranlara veda etmesi ve yerine Diriliş Osman isminde yeni bir dizi başlamasına karar verilmişti. Bu karar doğrultusunda Diriliş Ertuğrul dizisi 14 haziran da sezon finali bölümü ile ekranlara veda edecek.

Diriliş Ertuğrul  dizisinin 3. sezon finalinde ise Karacahisar kalesi feth edilmek için hazırlıklar yapılacak; Sultan Aleaddin’in emri ile kalenin teslim edilmesi istenecek ve kaleye elçiler gönderilecek. Tam kalenin fethine gidilecekken Sultan’a gelen haberde Memlük belasından bahsedilecke. Sultan Memlükler ile mücadeleye giderken Ertuğrul beye de uç beyi olarak doğudan gelen Moğol belası ile baş etmesi  görevi verecek Bu nedenle Karacahisar kalesinin fethi ertelenecek. [mavibuton]Diriliş Ertuğrul  dizisi yeni sezon ne zaman başlayacak? [/mavibuton]Detaylar için tıklayınız

Diriliş Ertuğrul  dizisinin 4. sezonu için Tekden Film bir çok yeni oyuncu ile anlaşma yapmak için kolları sıvadı. Yeni sezonda Ertuğrul Bey Moğol belası ile mücadele verecek ve Selçuklu devletini yıkmak için Moğollular’ın gelen öncü birliklerini geçirmemek için mücadele edecek.

Diğer taraftan Karacahisar kalesine yeni bir tekfur gelecek ve bu Tekfur Haçlılar’ı da bölgeye davet ederek işleri karıştıracak. Ertuğrul Bey Moğol ve Haçlı seferleri arasında kalacak ancak tüm bu tehlikeleri civar Türkmen obalarının da yardımı ile engelleyecek.

Ertuğrul Bey 4. sezon finalinde ne yazık ki yaşlanacak ve kendi eceli ile hakkın rahmetine kavuşacak ve uçbeylik Ertuğrul  Beyin genç ve zıpkın oğlu Osman Bey’e kalacak. Osman Bey ise Karacahisar Kalesini feth ederek Osmanlı devletinin ilk fethini gerçekleştirecek.

Diriliş Ertuğrul 91. Bölüm Sezon Finali Fragmanı

Diriliş Ertuğrul Alçiçek (Beyzanur METE) Kimdir ?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden Yok Neden Final Yapıyor?
Diriliş Ertuğrul Diriliş Osman (Burak Özçivit) Kimdir?
Diriliş Ertuğrul Dizisi Öykü Çelik Kimdir?

“Diriliş Ertuğrul 3. sezon ne zaman sezon finali yapacak 2017” üzerine 1 yorum

  1. Dirilis seveni dedi ki:

    Acayip cok sevindim 5 sezonda olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.