Diriliş Ertuğrul 14 Aralık Ertuğrul Ölecek mi Kurtulacak mı?

Trt 1 ekranlarının en sevilen dizilerinden Diriliş Ertuğrul  dizisi 14 aralık çarşamba günü 69. bölümü ile Trt1 ekranlarında olacak. Diriliş Ertuğrul dizisinin 69. bölümünde Ertuğtul’un verdiği mücadele devam eder.

Diriliş Ertuğrul 14 Aralık Özeti

Ertuğrul zehirlendiğini fark eder.  Ertuğrul bey  kendisini zehirleyenin Ural bey olduğunu fark edince Ural’a saldırır. Bu arada Ertuğrul Beyin zehirlendiğinin farkına varılır ve hemen müdehale yapılır ancak zehir çok kuvvetlidir ve  Ertuğrul’un sinir sistemini etkilemiştir. Hayme hatun ise büyük bir şoktadır. Artuk Bey herkesi dışarı çıkarır. Bu arada Ertuğrul Beyin kalbi durur.  Artuk bey Ertuğrul’un kalbini çalıştırır. Ertuğrul Beyi kusturan Artuk bey onu biraz olsun rahatlatır ancak Ertuğrul’un durumu kötüdür.

Hacamat yapan ve vücuttaki kirli kanı dışarı atmayı başaran Artuk bey Ertuğrul Beyin kurtulması için dua eder.

Ertuğrul Bey için dua eden İbni Arabi’nin duaları kabul olur ve kalbi duran sinir sistemi zarar gören Ertuğrul Bey canlanır.

Artuk bey ise bunu yapanı tespit etmek için Ertuğrul beyin öldüğünü ahaliye söyletir. Bu durum ise Ertuğrul ve alplerine zaman kazandıracaktır.trr

Simon sonunda istediğine ulaşır ve Ertuğrul Beyi kendi adamı Turgut Alpin eli ile zehirlenmiştir; ancak Ertuğrul Beyin de bunu yapanlara bir oyunu vardır.

Ertuğrul Bey’in ölümüne sebep olmak ile yargılanan Turgut Alp ise idam ile yargılanır ve cezası ölümdür. Tam Turgut alp idam edilecek ve boynu kesilecekken Ertuğrul Beyin canlandığı bilgisi gelir. dirilis-ertugrul-14-aralik

Diriliş Ertuğrul 14 Aralık Fragmanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Diriliş Ertuğrul Karacahisar Kalesi Ne Zaman Fetih Edilecek?

Diriliş Ertuğrul 14 Aralık Ertuğrul Ölecek mi Kurtulacak mı? (19 Yorum)

    • Bana kalırsa ertuğrul bey süre ölü olarak bilinecek ve faaliyetlerini oba dışında gizli operasyonlar ile yonetecek

    • Yapımcı dirişi ocak ayında bitireceğini söylüyor malazgirt diye bir dizi gündeme gelecekmiş ama osman gazi doğmadan ertuğrulun ölmesi çok değişik olur

    • Yapımcı dirişi ocak ayında bitireceğini söylüyor malazgirt diye bir dizi gündeme gelecekmiş ama osman gazi doğmadan ertuğrulun ölmesi çok değişik olur. Üç tane oğlu olduğunu biliyorum .

    • Ertuğrul dizisini severek izliyoruz ancak,film yapımcıları olamayan ve saçma sapan bir hayal unsuru ile filmi uzatmak için bir takım senoryolar ekleme yapıyorlar,filmin izlenme isteğini kırıyorlar,bunu kınıyor ve protesto ediyorum..

  1. Tarihi anlatiyor dizi daha osman Yok ortada tabi ölmez ben ertugrulun bi oyunu sandim ama bu anlatimda mantikli

  2. Ertugrul beyi gercek öldü sandık biz seyircileri böyle fragmanla korkutmazsanız daha güzel olur (Şanlı tarihimizi hatırlatan bu güzel filimlerde emegi gecen herkese minnettarız) SAYGILAR..