Diriliş Ertuğrul 10 Kasım 64. Bölüm Özeti ve Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 10 Kasım 64. Bölüm Özeti

dirilis-ertugrul-10-kasimturgutun-resmi

 

Diriliş Ertuğrul dizisi 63. bölümde Sultan Alaaddin’in habercisini Simon’un elinden kurtaran Ertuğrul ve adamları aynı zamanda gönderdiği mesajı da aldılar. Simon’un baskıları ile Venedikli tüccarlar yollarını uzatarak halı ve kilim almak için geldiler. Ayaklarına kadar gelen tüccarları kazıklamak isteyen Ural her kilim için 3 altın istedi. Venedik’li tüccarlar halıların kalitesi bunu etmeyeceğini bu rakamı veremeyeceği söylediler. Ural kendince Venedik’lilerin kendine muhtaç olduğunu düşünürken Aslıhan Ertuğrul’a tüccarların geldiği haberini verip Ertuğrul mallarını istediği fiyata satınca Ural çılgına döndü. Babası Candar bey malların neden satılmadığını sorunca suçlu Aslıhan olduğunu malları daha yüksek satmak isterken gelen tüccarların bilgisini kayı obasından Ertuğrul’a söylemesi neticesinde Venedik’li tüccarlar mallarını Kayı Obasından aldığını söyledi. Candar bey çok güvendiği kızının böyle bir hata yaptığı için hem ticaretten hem de kilim haneden uzaklaştırdı. Bu durum tamamen Candar beyin eşinin önünü açtı.

 

dirilis-ertugrul-10-kasim-resmi1

 

Diriliş Ertuğrul 64. Bölümde yani 10 Kasım da oynanacak olan bölümde Ertuğrul Venediklilere sattığı ve yol güvencesi verdiği malların yakıldığı bütün Alplerin öldüğü haberini alacak. Ancak Maria’nın çabaları ile Turgut’un ağır yaralı olarak yaşadığını öğrenecek. Aliyar bey Ural bey ve adamı ile konuşmasını duymuş ve yangını abisi Ural ve adamlarının yaptığını babası Candar beye söyleyecek. Her iki Müslüman obanın bir birlerine girmelerinden korkan Canda bey Ertuğrul’a yemek daveti gönderecek. Ancak iki oba arasında kan dökülecek. Gizli Tapınakçılar Ertuğrul’un aldığı gizli görevin farkına varacak.

 

dirilis-ertugrul-10-kasim-resmi2

 

Bu sebeple iki obanın bir birlerine girmesi için hancı Simon ve adamları ellerinden geleni yapacaklar. Venedik’lilere güvence veren Ertuğrul malların yangında heba olduğundan zararı tanzim etmede kölelikten kurtardığı Haçaturyan’ın çok faydası olacak. Daha fazlası için 10 kasım da yayınlanacak bölümü kaçırmayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Diriliş Ertuğrul Titan Kimdir ?

Diriliş Ertuğrul 10 Kasım 64. Bölüm Fragmanı İzle