Darısı Başımıza Neden Yok ? Neden Yayınlanmıyor ?

Darısı Başımıza Neden Yayınlanmıyor ? Final mi Yaptı ?

Darısı başımıza dizinin reytinglerindeki kötü gidiş devam ediyor.  Yaz dizisi olarak başlayan ve reyting durumuna göre kış aylarında taşınması planlanan Darısı Başımıza dizisi yazı kurtarmış olsa da kış ayına taşınması için gereken izlenme oranına ulaşamadı. Bu nedenle Show Tv yeni sezonda başlayacak diziler arasına Darısı Başımıza dizisini dahil etmedi.

Bilindiği gibi Show Tv Çarşamba akşamları prime time da dizi yerine sinema filmi yayınlamaktaydı. Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul dizilerinin neredeyse izleyicilerin tamamını ele geçirmesi nedeniyle Show Tv yüksek maliyetli bir dizi ile risk almaktansa dizilere alternatif olarak sinema filmi yayınlama kararı almıştı. Çarşamba günelerini düşük maliyetli bir dizi alternatifi ile doldurmayı planlayan Show Tv , Darısı Başımıza dizisinden yeterli verimi alamadı.

Darısı Başımıza Yeni Sezonda Devam Edecek mi ?

Show Tv bu amaçla Darısı Başımıza dizisini yaz ayında ekrana taşımış ve kış aylarında da devam etmesini planlamıştı. Fakat dizi bekleneni veremedi. Aslında sıralamada birinci görünse de reyting puanı 4 seviyesinde gezdiği için dizini kış sezonuna taşınması hayali suya düştü. Dizinin çekimler büyük bir ihtimalle Ağustos aylarında tamamlanacak ve yeni sezon öncesi dizi ekranlara veda edecek.

Darısı Başımıza dizisinin reytinglerde üst sırada olmasının nedeni aslında Çarşmba akşamının rekabetinin düşük olmasından kaynaklanıyordu. Star Tv’nin Nefes Nefese dizisini Çarşamba akşamına çekmesi sonrası Darısı Başımıza dizisinin reytingleri düşmeye başladı. Dizinin bundan sonra yükselişe geçmesi ihtimai ise yok denecek kadar az.

Darısı Başımıza Ne Zaman Final Yapacak ?

Darısı Başımıza dizisi yaz sezonunu tamaladıktan sonra Eylül’ün ilk haftalarında Final yaparak ekranlara veda edecek. Show Tv’nin yeni sezon dizisi başlama tarihi gecikirse dizi Etlğl sonlarına kadar ekranda kalabilir. Fakat bu ihtimal şimdilik düşük görünüyor. Dizi bir aksilik olmadıkça en geç 12 Eylülde yayınlanacak bölümle final yapacaktır.

Darısı Başımıza dizisi Öykü ve Ozan isimli iki gencin aşk hikayesini romantik komedi tadında ele alıyor. İlk bölümüyle ekranlara geldiğinde dizi izleyicinin beğenisini kazanmayı başardı. Fakat daha sonra senaryonun gereksiz şekilde ilerlemesi ve kardeşinin nişanlısına aşık olan karakterin olması dizini tadını kaçırmaya yetti. Yaz sezonunun kısa olması nedeniyle dizilerin senaryo değiştirerek yeniden izleyici kazanması için yeterli zamanları bulunmuyor. Bu nedenle dizi ekibinin bu durumdan gerekli dersleri çıkararak yeni projelerde göz önüne alması gerekiyor.

Darısı Başımıza Reyting Sonuçları

Bölüm 1  : 3.99

Bölüm 2  : 3.27

Bölüm 3 : 3.78

Bölüm 4 : 3.29

(Dizi 2. bölüm dişında sıralamalarda 1. sırada yer aldı. 2. Bölümde ise 2. olmuştur.)

 

dizibilgi google play