Çukur Efsun Kimdir? (Damla Sönmez)

Çukur dizisi 3.sezonu ile ekranlara gelecek. Dizinin yeni 3. sezon çekimleri önceki gün başladı. 3.sezonda hikaye nerelere gidecek merakla beklenmekte?

çukur dizisi baykalın kızı efsun damla sönmez kimdir

Baykal’ın Kızı Kim olacak? sorusunun cevabı diziye yeni katılan oyuncu Damla Sönmez ile cevap bulmuş oldu. Damla Sönmez Çukur Dizisinde Baykal’ın Kızı Efsun karakterine hayat verecek.

Aras Bulut İynemli ile Damla Sönmez’in dizide partner olur mu? Ne dersiniz? Sena’nın yerine geçer mi?

çukur dizisi efsun damla sönmez

Damla Sönmez Kimdir?

3 Mayıs 1987 İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Figen Sönmez, babası Muammer Sönmez’dir. İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra Fransa’da Paris Sorbonne Üniversitesinde Tiyatro eğitimi aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı 2 sene keman 1 sene piyano dalında öğrenim aldı. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okudu.

Gittiği New York Film Akademisi’nden Meisner tekniği hakkında bilgi edindi.

2009’da oynadığı Bornova Bornova filmindeki Özlem rolüyle tanındı.

2014 yılında “Güllerin Savaşı” adlı dizide Canan Ergüder ve Barış Kılıç ile başrolü üstlendi.

2017 yılının Temmuz ayında Ushan Çakır ile nişanlandı.

çukur efsun

2004 yılından bu yana oyunculuk yapmakta olan Damla Sönmez, birçok önemli karaktere hayat verdi. Gece Gündüz dizisindeki Pınar karakteri ile dikkat çeken oyuncu; Türkan, Bir Aşk Hikayesi, Şubat, Güllerin Savaşı, Aşk ve Gurur, Masum Değiliz gibi önemli projelerde rol almıştı.

Damla Sönmez en son Netflix için hazırlanan 6 bölümlük Ottoman Rising belgesel dizisinde de Ana karakterini canlandırdı.

 

dizibilgi google play