Çukur Dizisi Yücel (Tansu Biçer) Kimdir ?

Ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan Çukur dizisine flash bir isim daha katıldı. Başrollerinde Aras Bulut İynemli , Dilan Çiçek, Deniz Ercan Kesal, Erkan Kolçak Köstendil gibi oyuncuların yerdığı Çukur dizisine son olarak Tansu Biçer de dahil oldu. Biçer dizide Yücel karakterine hayat verecek. Peki Tansu Biçer kimdir ? Yakından tanıyalım.

Çukur Tansu Biçer (Yücel) Kimdir ?

4 Temmuz 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İzmir Karşıyaka’da bulunan Şemikler Lisesi’nden mezun olmuştur. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul’a yerleşmiş ve 2004 2006 yılları arasından Oyunculuk dalında yüksek lisans yapmıştır.

Tiyatro ile oyunculuk kariyerine başlayan Biçer bunun yanı sıra çeşitli sinema filmlerinde ve dizilerde oyunculuk ve seslendirme çalışmaları yapmıştır. Çok sayıda reklam filminde de yer almıştır. 2005 yılında Ezel Akay’ın yönettiği ve başrollerinde Haluk Bilginer ile Beyazıt Öztürk’ün yer aldığı Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü isimli sinema filminde rol almıştır.

2015 yılında Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğuna oturduğu Beş Kardeş dizisinde yer almıştır. 2016 yılında yaynlanan Ölene Kadar dizisinde Engin Akyürek ve Fahriye Evcen ile birlikte baş rolü paylaşmıştır. Son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Amir rolünde yer almış ve buradaki performansı büyük beğeni toplamıştır.

dizibilgi google play