Çukur Afkan (Muhammed Cangören) Kimdir? Reşit Feyzullah Kimdir?

Burak 16 Eki 2018 Çukur  0

Çukur Afkan (Muhammed Cangören) Kimdir? Reşit Feyzullah’ın Planı Ne ?

Çukur dizisinde Afgan olarak tanıtılan ve diziye yeni gelen oyuncunun gerçek adı Reşit Feyzullahtır. Reşit bir aşiretin reislerindendir. Türkiye de çözülmesi gereken bir sorunu vardır onun için gelmiştir. İstanbul’dan pek hoşlanmaz ama İstanbul’da okumuştur. Çukur dizinde Reşit ve Karakuzular arasında bir alış veriş olmuştur; ancak bu alış verişi Cumaali, Yamaç ve Vartolu baltalamıştır.

Karakuzular ve Reşit’in yaptığı alış verişte para Karakuzular’dan çıkıp Reşit’in adamlarının eline geçince Reşit’in adamlarının elinden paraları Koçovalılar almışlardır. Afkan’ın adamları ise Cumaali’yi paralarını geri alabilmek için kaçırmıştır ama Cumaali parayı kendilerinin almadığını söyleyince ihale Karakuzularun üstüne kalmıştır. Çukur dizisinde Reşit’in yeğenini Cumaali’yi kaçırmıştır. Afkan Karakuzular ile konuşmak için mekanlarına gitmiştir.

Afkan’ın kim olduğunu öğrenmedikleri için Karakuzular Afkan’ın adamlarını öldürmüştür. Gerçekte Afkan konuşmasını iyi bilen ikili diyoloğu olan bir adamdır. Karakuzular’ı konutlarında tehdit edebilecek kadar da yiğittir. Ama Karakuzular evine gelen davetliyi temizlemiştirş ve Afkan’ın hiddetini toplamışlardır. Afkan’da Karakuzuların liderlerinden biri olan Çeto’yu kaçırmış ve Çeto’nun tüm adamlarını öldürmüştür.

Reşit silah satışı mevzusunda dünya üzerinde ki ender adamlardan biridir. Parasal olarak çok eforlu bir adamdır ve Türiye’de tek başına Karakuzularile baş edebilecek kadar adamı vardır . Şimdi hem Cumaali hemde Çeto Afkan adlı Reşit’in elindedir ve hem Koçoalılar hemde Karakuzular Raşit’in elinden adamlarını almak istemektedir.

Çukur dizisinde Cumaali öğrenmeden de olsa Afkan’ın 5 milyon dolarına el koymuştur; Afkan her ne kadar Cumaali’yi öldürmek istemese de Yamaç ve Vertolu Cumaali ağabeylerinin yaşamını kurtarmak için Reşit’in yanına gitmiştir. Reşit ise bu parayı çaldınız veya aldınız ama size vereceğim vazifeyi yerine getirirseniz para size helaldir diyerek Koçovalılıara yardım etmiştir.

Bizim tahminimize göre Çıukur dizisinde Karakuzuları tamamlayacak adam Yamaç olacak; Yamaç’a da en büyük yardım Afkan adlı Reşit Feyzullah’dan gelecektir. Çukur dizisinin 38. kısmında Afkan Çeto’yu kaçıracak ve Mahsun’u ayağına kadar getirecektir. Afkan Karakuzular’ı korkutacaktır.

Çukur dizisinde Afkan lakaplı Reşit Feyzullah kişiliğine Muhammed Cangören canlandıracaktır. Muhammed Cangören Çukur dizisinde davetli oyuncu değil ukur kadrosunda kalıcıdır.

Muhammed Cangören Kimdir?

Orta mektepte tiyatroya başlamış ve 1969 senesinde Afganistan televizyonlarında çalışmaya başlamıştır. 25-30 kadar televizyon filmi bulunmaktadır. 1982 senesinde Türkiye’ye gelen oyuncu önce çocuk tiyatroları yapmış daha sonra da İkinci Bahar dizisinde rol alarak dizi macerasını başlatmıştır.

Daha sonra Kurtlar Vadisi’nde Abuzer Kömürcü isimli şahsiyet ile Türk izleyicinin alkışını toplamıştır. Daha evvel oynadığı şahsiyetlerin haricinde en çok “Kurtlar Vadisi”ndeki rolü ile tanınmaktadır. Pek çok seyirci ismini öğrenmediği halde ona karşı bu oyunu ile büyük ilgi duymuştur. “Çılgın Çılgın Olma 2009” adlı filmde, “Allahyar” karekterini canlandırmıştır.

“Sakarya Fırat 2010” isimli dizide, “Sıtkı Seyitoğlu” kişiliğini başarı ile canlandırmıştır.

Ayrıca 30 Kasım 2012’de vizyona girecen Ben Affleck ‘in rejisör ve oyuncu olarak yer aldığı Argo filminde iş yerinin resminin çekilmesine çok öfkelenen bir İranlı esnafı canlandırmıştır.

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

“Çukur Afkan (Muhammed Cangören) Kimdir? Reşit Feyzullah Kimdir?” üzerine 5 yorum

 1. etfalisitme.com dedi ki:

  yeni sezon da yeni yüzler başarılar

 2. yenisurinsaat.com dedi ki:

  Eski bölümden geçti artık yeni sezon yeni konular

 3. ezelmez dedi ki:

  adım Reşit Feyzullah
  Afkanım

 4. melisa dedi ki:

  vayy abuzer kömürcü bumuymuş 😮

 5. Anonim dedi ki:

  bu adam çkk iyi ooyıncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.