Çocuklar Duymasın Neden Final Yaptı

Burak 06 Ağu 2017 Çocuklar Duymasın  0

[kirmizitext]Güncelleme[/kirmizitext]: Çocuklar Duymasın dizisi yapımcısından İddialar ile ilgili resmi bir açıklama geldi.  Yapılan açıklamada Çocuklar Duymasın dizisi sevilmeyebilir; biz bu işi yapamıyor olabiliriz; ancak biz devlet ve millet düşmanı değiliz Fetö sever değiliz denildi. İşte Birol Güven’in Çocuklar Duymasın dizisi adına yaptığı o açıklama

Tamer Karadağlı (Haluk), Pınar Altuğ Atacan (Meltem), Zeyno Gönenç (Gönül), Volkan Severcan (Zero Tuna), Melek Şahin (Emine ve Emine’nin kardeşi Nefes Terapisti Oksijen Hayriye), Suzan Kardeş (Kükrek Kadriye – Hüseyin’in annesi), Alparslan Özmol (Hüseyin), Şükrü Koruyucu (Şükrü), Alp Eren Khamis (Beton Orçun), Öykü Güven (Merve), Süleyman Yağcı (Fıs Fıs İsmail), Ferdi Akarnur (Müsteşar Kemal), Serkan Bülbül (Dar Gömlek Tolga), Deniz Gök (İrem) gibi zengin oyuncu kadrosu ile sevenlerinin karşısına gelen ve 23 Temmuzda pazar akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelen Çocuklar Duymasın’ın başı sıkıntılardan kurtulmuyor.

İlk Olarak CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer tarafından RTÜK’e şikayet edilen ve daha sonra da meclise soru önergesiyle şikayet edilen dizi ikinci olarak da bir sahnede Kaynak Holding’e bağlı Ufuk Yayınları’ndan çıkan ‘Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları’ kitabının gösterilmesi üzerine zor günler yaşamaya başladı.

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer :“Dev bir şantiyeye çevrilen İstanbul başta olmak üzere tüm yurtta; hafriyat kamyonu ve beton mikserlerinin neden olduğu ölüm ve yaralama vakasının sayısını hepimiz biliyoruz. Dizinin karakterinin, hafriyat kamyonlarının trafikte yol açtığı sorunları görmezden gelerek, hafriyat kamyonlarının aldığı 30 canı önemsizleştirircesine konuşması üzerine dizinin ilgili bölümü için RTÜK’e şikâyette bulunarak dizinin yayından kaldırılmasını, yayıncısına da özür dilemesini ve yaptırım uygulanmasını talep ettim. Eğer bu konuda gereken yapılmıyorsa bu dilin bilinçli bir seçim ve dille inşaat şirketlerine bir koruma sağlanmak istendiğini düşünmek hiç de zor değil. Hafriyat kamyonlarının şehir içinde dolaşımı nedeniyle yaşanan can kayıplarına rağmen hala hafriyat kamyonlarının şehir içinde dolaşımının normalleştirilmeye çalışılmasıyla nasıl bir amaca hizmet edilmek istendiği açık. Onlarca insanın ölümüne neden olan olayların bu şekilde normalleştirilmeye çalışılması her şeyden önce yakınlarını bu hafriyat kamyonu terörüne kurban vermiş ailelere,onların acılarına saygısızlıktır.” diye açıklamalarda bulunarak Çocuklar Duymasın adlı dizinin yayından kaldırılmasını talep etmişti.

Bu şikayetlere sebeb olan olay ise dizide geçen Haluk’un “O kamyonlar olmasa sen öyle evlerde oturabilir misin ha! Alttan ısıtma, üstten soğutma olsun. O hafriyat kamyonları olmadan kentsel dönüşüm nasıl olacak? İnşaat sektörü ne olacak? O hafriyat kamyonlarının şoförleri de meraklı değil sizin o sosyetik sokaklarınızda, dar sokaklarda direksiyon sallamaya” açıklamaları olmuştu.

İkinci olay ise bir sahnede Kaynak Holding’e bağlı Ufuk Yayınları’ndan çıkan ‘Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları’ kitabının gösterilmesi olmuştu. Bu olaydan sonra harekete geçen savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Sonrasında ise yapımcı Birol Güven bir açıklamada bulunarak özür dilemişti. İşte o açıklamalar… “Bana ve ekip arkadaşlarıma istediğinizi söyleyin, aptal deyin, salak deyin, cahil deyin ama FETÖ’cü demeyin. Çocuklar Duymasın siz 15 yıldır nasıl biliyorsanız hâlâ öyle. Dizimizi beğenmeyin, aşağılayın, eleştirin, seyretmeyin ama bizim vatanseverliğimizden şüphe etmeyin.” sonrasında da açıklamalarını şu şekilde sürdürmüştü. “30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir. Sözkonusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır. Sanat yönetmenimiz savunmasında “Kitabı okumadığını, içeriğini bilmediğini, konusu hakkında hiç bir fikri olmadığını, tamamen aksesuar amaçlı kullandığını ve kendisinin herhangi bir kötü niyetinin olmadığını” belirtmiştir. Kitabın içeriğine haberler çıktıktan sonra vakıf olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu belirtmiştir.

Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.”

Bu olayların ardından seyirciler ve medya olmak üzere bir çok eleştiri alan dizinin ne yapacağı merak konusu. Yıllardan beri büyük bir seyirci kitlesi tarafından takip edilen dizi seyircisini tekrar kazanabilecek mi ? Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Çocuklar Duymasın Dizisi Neden Final Yapıyor? Ne Zaman Başlayacak?
Çocuklar Duymasın Dizisinin Günü Değişti. Ne Zaman Yayınlanacak?
Çocuklar Duymasın Ufuk Meriç Kimdir?
Çocuklar Duymasın Doğa Konakoğlu Kimdir?

“Çocuklar Duymasın Neden Final Yaptı” üzerine 5 yorum

 1. melek dedi ki:

  çocuklar duymasın bir aile dizisi ve severek izlediğimiz karekterlerhepsi.şimdiye kadar kötü birşeyini görmedik .hiçmi hata yapan diziler yok bazıları hele saçma sapan insana öffffff dedittiriyor.hayır devam etmeli bence .

 2. Dondu ozyon dedi ki:

  Herkez isi gucu birakmis bir birini sucmalaya baslamis herkez bir kelimenin pesine duşmus dizi oyuncalarda verilen bir emek var bilmeden bazi kelimelerde hata olabilir bukadar kelimenin pesine dusmenin anlami yok ben dizi oyuncularini seviyorum ve hic bir art niyet gormuyorum ufak tefek kelime icinde yargilamiyorum iki kelime pesine duşulecegine ankara okadar hayvanin canlinin canini alanin pesine dusulsun

 3. Youtubeci dedi ki:

  Çocuklar duymasını çok seviyorum. Lütfen bitmesin.

 4. Nuriye ceylan Eyuboğlu dedi ki:

  Bitmesin çok güzel dizi

  1. Gülay Avcan dedi ki:

   Çocuklar duymasını ailecek çok seviyoruz bitmesini istemiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.