Mehmed Bir Cihan Fatihi Çandarlı Halil Paşa ( Çetin Tekindor ) Kimdir ?

Burak 19 Mar 2018 Fatih  0

O3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda  Altan Dönmez’in oturduğu,  Alican Yaraş ile Özge Efendigil’in senaryosunu yazdığı, başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Metin Akpınar ve Altan Erkekli’nin yer aldığı dizi yeni kadrolarla bir hayli zenginleşmiş durumda…Diziye son olarak  Ertan Saban, Burak Tamdoğan, Funda Eryiğit ve Serkan Keskin dahil oldu.

Çetin Tekindor Kimdir ?

16 Temmuz 1945 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelen ünlü oyuncu  Çetin Tekindor 72 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Çetin Tekindor, tiyatro sahnelerindeki ilk kariyerini IV. Murat isimli oyunla yapmıştır. Çetin Tekindor’un asıl ünlenmesi Küçük Ağa filmi ile olmuştur.

Karadayı dizisinde oynadığı Nazif Kara hafızalarımızdaki yerini korumaktadır. Son olarak İçerde dizisinde Celal karakterini canlandıran Çetin Tekindor sayısız tiyatro oyunu ve sinema filminde rol almış eşsiz sanatçılardan biridir. Çetin Tekindor Zerrin Tekindor ile evli olup Hira isminde bir de çocukları vardır.

Çandarlı Halil Paşa Kimdir ?

1439-1453 tarihlari arasında sadrazamlık yapmış olan Çandarlı. 2. Murat dönemi ve Fatih döneminde bu görevi yerine getirmiştir. İstanbul’un fethinin ardından Bizanslılardan rüşvet aldığı gerekçesiyle 40 gün boyunca hapis yatmış ve 10 Temmuz 1453 tarihinde idam edilmiştir. İdam edilen ilk Osmanlı veziridir. İdam edilmesinin ardından kendisi ve ailesinin tüm mal varlığına el konulmuştur.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Fragmanı

Duygu Boztepe Kimdir ? (Fatih Dizisi Didar Kalfa) Nereli Yaşı Sevgilisi
Fatih Dizisi Ne Zaman Başlayacak
Gürkan Uygun Kimdir (Fatih Dizisi Delibaş)
Fatih Dizisi Akşemseddin Kimdir ? (Metin Akpınar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.