Cengiz Semercioğlu ile Sabah Sohbeti tv 100 Sunucusu Cengiz Semercioğlu Kimdir?

Cengiz Semercioğlu Kimdir?

Şuanda Tv 100 ekranlarında Cengiz Semercioğlu ile Sabah Sohbeti programını sunan Cengiz Semercioğlu Aslen Tekirdağ‘lılıdır. İstanbul da dünyaya gelmiştir. Babası Yusuf Semercioğlu’dur. 9 Temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile evlenen Cengiz Semerci oğlunun 14 Ağustos 2011 doğumlu Pera adında bir kızları vardır.

Cengiz Semercioğlu Hangi Programları Sundu?

Çeşitli televizyon kanallarında yapımcılık ve Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazarlık yapmış olan Cengiz Semercioğlu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında okurken 1988 yılında gazeteciliğe başlayan ve 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçerek televizyon eleştirileri yazmaya başlayan Semercioğlu 1998 yılında Star Haber’de editörlük görevi yaptı. Bir süre de Star gazetesinde çalıştı.

2000 – 2007 yılları arasında Cine 5 televizyonunda çalıştı. Cine 5’de “Başka Yerde Yok” programını hazırladı ve sundu. Ful Ekran adlı programı ilk Haber Türk de kendi hazırlayıp sundu. Bu programı CNN Türk de devam ettirdi. Daha sonra da Star Tv ye geçti. Tv 8 de İki Laf Edelim adlı programı hazırlayıp sundu.

Star tv de Duymayan Kalmasın adlı magazin programının sunuculuğunu da yaptı. Şimdilerde ise tv 100 ekranlarında Cengiz Semercioğlu ile Sabah programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Cengiz Semercioğlu Hangi Dizilerde Rol Aldı?

Cengiz Semercioğlu, “Kurtlar Vadisi” dizisinin 60.bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2013 Ekim ayında Kanal D’nin senaryosunu Gülse Birsel‘in kaleme aldığı “Yalan Dünya” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 

tv100

Türkiye’nin Yeni Yüz’ü
tv100 Digitürk ve D-Smart’ta 37. kanal
TÜRKSAT 4A Frekans: 12729 Sembol: 30000 Polarizasyon: V (Dikey)

Survivor 2020 Yarışmacıları Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?
Hayalimdeki Gelinlik Yarışmacıları Kim? Sunucusu Başvuru Formu
3’te 3 Tarih Yeni Sezon 2019 Ne Zaman Başlıyor? Sunucusu Pelin Çift Kim?
Zuhal Topal’la Sofrada Programı Bitiyor mu? Erken Final mi Yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.