Çarpışma Veli Cevher (Onur Saylak) Kimdir ?

Burak 22 Eki 2018 Çarpışma  0

Çarpışma Veli Cevher (Onur Saylak) Kimdir ? Yaşı Boyu Biyografisi

Başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı yeni sezonun iddialı dizilerinden Çarpışma dizisi oyuncu kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.Kasım ayında ilk bölümü ile ekranlara gelmesi beklenen diziye son olarak “Veli Cevher” karakterini canlandırmak üzere Onur Saylak dahil oldu. Kürk Mantolu madonna filminde yer alacak oyuncu bu projenin 2019 yılı sonlarına ertelenmesi sonrası Çarpışma dizisi için el sıkıştı. Peki Onur Saylak kimdir ve canladıracağı Veli Cevher nasıl bir karakter. Detaylar haberimizin devamında.

Çarpışma Dizisi Veli Cevher Kimdir ?

Dizide Kadir Adalı ile karşı karşıya gelecek olan Veli Cevher dizinin kilit isimlerinden biri. Veli Cevher karakteri kaç bölüm dizide yer alacak Onur Saylak Kürk Mantolu Madonna’nın çekimleri başladığında diziden ayrılacak mı? Şimdilik bu soruların cevabı bilinmiyor.

Çarpışma Onur Saylak Kimdir ?

Aslen Ankaralı olan Arif Onur Saylak , 12 Mayıs 1977 senesinde dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünde eğitim görmüştür. Daha sonra okuldan ayrılarak  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne geçti. Üniversite senelerinde tiyatro kulübüne katılan Onur Saylak, yerel tiyatrolarda yer aldı ve  oyunculuğu meslek olarak sürdürmeye karar verdi. Bilkent Üniversitesi Konservatuar Tiyatro bölümünü kazanarak burada eğitim görrmeye başladı ve bu zaman süresince Ankara Devlet Tiyatrolarında Getto ve Üç Kuruşluk Opera oyunlarında, ve Bilkent Tiyatrosunda Nazım Hikmet’in Her Şeye Karşın isimli oyunu da dahil birkaç tiyatro oyununda yer aldı.

Çok sayıda dizi projesinde yer alan Onur Saylak, Kod Adı dizisiyle tanınmayı başardı. Ayrıca TED Koleji’nde tiyatro rejisörü olarak da görev aldı. Müzik ile de yakından ilgili olan oyuncu üniversite korosunda yer aldı ve müzikal tiyatro ile ilgilendi. Bazı tiyatro oyunları için güfte yazdı. 2003 yılında TRT 2 kanalında  Hadi Gidelim adlı 13 kısımlık bir gençlik programı sundu. Başarılı oyuncu 6 Haziran 2008 tarihinde 15. Altın Koza Film Şenliği kapsamında ilk defa gösterime giren ve aynı zamanda en iyi film mükâfatını kazanan Güz isimli sinema filmiyle beyaz perdede boy göstermeye başladı. Daha sonra Sonbahar Sancısı filminde de rol aldı 2009 senesinde ise Yılmaz Güney Özel Mükâfatı alan Nesli Çölgeçen’in idarediği Denizden Gelen filminde başrolde oynadı. 28 Temmuz 2011 tarihinde Fransa’nın Başşehri Paris’de kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile dünya evine girdi. fakat 5 Haziran 2017’de boşandı. Onur Saylak’ın bu evlilikten ikiz kızları dünyaya gelmiştir.

Çarpışma ve Çukur Dizisinde Oyuncular Arasında “crossover” (çapraz geçiş) Nedir?
Çarpışma Dizisi Seyfi (Barış Akşavaş) Kimdir ?
Çarpışma Dizisi Asiye Karaca (Şebnem Sönmez) Kimdir ?
Çarpışma Dizisi Neden Yok Neden Yayınlanmıyor ? Final mi Yapıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.