Canevim Dizisi Taylan Tanbay (Özgür Çevik) Kimdir?

Burak 28 May 2019 Can Evim  0

Biran Damla Yılmaz, Aras Aydın ve Özgür Çevik’in başrollerinde yer aldığı Canevim dizisi 1. bölümü ile atv ekranlarnda 27 Mayıs 2019 Pazartesi akşamı başladı.

Canevim Dizisi Taylan Tanbay Kimdir?

Özgür Çevik’in canlandırdığı Taylan Tanbay karakteri dizide, takıntılı, saplantılı ve acımasız bir karakter. Bu karakter oldukça acımasız ve merhametsiz biri.

Canevim Dizisi Özgür Çevik Kimdir?

27 Mayıs 1981 Ankara doğumlu. 1.82 boyunda, 75 kilo. Babasının asker olmasından dolayı öğrenimine Türkiye’nin farklı şehirlerinde devam etti.
Beş yaşına kadar İstanbul’da büyümüştür. İlkokul eğitimini Amasya ilinde, ortaokul eğimini ise Lüleburgaz’da tamamlanmıştır. Liseyi Bingöl ve Kocaeli’nde bitirmiştir. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nü kazanmış ve İstanbul’a tekrar geri dönmüştür. Eğitim gördüğü sırada müzik hayatına da devam etmiştir. 2007 yılında üniversiteden mezun olmuştur.

Üniversite eğitimini ise  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tamamladı. Herkesin aklına kazındığı dönem ise Yabancı Damat dizisinde oynadığı rol ile oldu. Bundan önce ise 2004 yılında Akademi Türkiye yarışmasında ödül alarak beğeni topladı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yabancı Damat dizisinde Niko karakterini canlandıran Çevik, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Dizi Yunanistan’da en çok izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır. Avrupa Yakası, Kavak Yelleri, Gece Sesleri, Balkan Düğünü gibi dizilerde oynayan Özgür Çevik, Kırgın Çiçekler dizisinde ise Toprak karakterini canlandırarak büyük beğeni toplamış ve yetenekli oyuncu en son Can Kırıkları dizisinde Kerem karakteriyle izleyiciyle buluştu.

Son olarak Canevim dizisinde Taylan karakterini oynamaktadır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.