Bir Zamanlar Çukurova Hala (Esra Dermancıoğlu) Kimdir?

Burak 08 Ağu 2019 Bir Zamanlar Çukurova  0

Atv‘nin sevilerek izlenen Bir Zamanlar Çukurova dizisine hala karakterini oynamak üzere yeni bir oyuncu katıldı.

Yapımını TIMS&B, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptıkları, başrollerini Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek’in paylaştıkları Bir Zamanlar Çukurova dizisinin kadrosuna sürpriz bir isim dahil oluyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizisine ‘Hala’ karakteri ile dahil olacak isim merak konusu olmuş. İlk olarak Nursel Köse’nin adının geçtiği rol için, yapım ekibinin başka bir isim ile anlaştığı öğrenildi. O isim de Esra Dermancıoğlu olduğu kulislerde konuşulan bir isim.

Bir dönem Kanal D ekranlarında ilk bölümü 2010 yılında yayınlanan ve çok konuşulan ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı dizideki ‘Yenge’ karakteri ile adını tüm Türkiye’ye duyurmayı başaran Esra Dermancıoğlu’nun, Bir Zamanlar Çukurova dizisiyle anlaştığı konuşuluyor.

Esra Dermancıoğlu Kimdir?

7 Aralık 1968 yılında İstanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Esra Dermancıoğlu, Cümbüşü icat eden Zeynel Abidin Cümbüş’ün torunudur. 13 yaşında lisanslı yüzücü olan ve Türkiye birincisi olan Esra Dermancıoğlu İstanbul Pierre Loti lisesinden mezun oldu. Ardından İsviçre’de Franklin College’de sanat tarihi okuyarak üniversite eğitimini tamamladı.

Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları’nda eğitim aldı. Yurt dışında katıldığı workshoplardan sonra Laçin Ceylan’dan ders aldı. Daha sonra ise Derya Alabora’nın konservatuvardaki derslerine katıldı.

Esra Dermancıoğlu, oyuncu olmasına karşı çıktığı için 2010 yılında eşinden boşandı. 2000 yılında dünyaya gelen Refia adında bir kızı vardır.

Rol Aldığı Projeler

Esra Dermancıoğlu, Gülse Birsel’in teklifi ile “Avrupa Yakası”nın 6’ncı sezonunun 163’üncü bölümünde konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçti. Ardından Demet Akbağ’ın “Sen Harikasın” dizisinde konuk oyunculuk yaptı.“Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisindeki rolü ile iyice tanındı. “Doksanlar” dizisinde Şükran Tuncay karakterini canlandırdı.“Merdiven Baba” filminde rol aldı.

2014 – 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali – En iyi kadın oyuncu (Kadın İşi: Banka Soygunu) ödülünü aldı. Şimdilerde ise adı Bir Zamanlar Çukurova dizisinde rol alacak olduğu hala karakteri ile anılıyor.

 

 

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.