Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Hatip Ağa (Sermiyan Midyat) Kimdir?

Atv’nin İzlenme rekorları kıran dizisi Bir Zamanlar Çukurova’nın ekibine bomba bir oyuncu katıldı. Tims&B imzalı Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın patronu olduğu Tims&B imzalı dizinin ekibine yazar ve yönetmen olan ünlü oyuncu Sermiyan Midyat katıldı.
Dizide Hatip Ağa karakterine hayat verecek. Midyat dizinin 32. Bölümünde diziye katılacak.

Sermiyan Midyat Kimdir?

2 Aralık 1974 Ankara Çankaya da doğan Kürt Kökenli Türk, oyuncu yönetmen ve senaristtir. Aslen Mardin lidir. Ve Soyadı da oradan gelmektedir. Midyat anlamı: aşiret reisi demektir.

1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl okuduktan sonra, ayrılarak İşletme Fakültesi’ne geçiş yaptı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi ustalarla çalıştı. 2 ayrı oyunda Oyun Atölyesi’nde oyuncu olarak yer aldı. Birçok dizi ve filmde görev alan Midyat,Senaryosunu kendisinin yazdığı Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üzerine çekti. 2007 yılında kurduğu Oyunbozan adlı tiyatronun ilk oyunu 9 Ay Son Gün’ü yazıp yönetti. Ayrıca Mustafa Cecelinin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Denizin seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözleri Sermiyan Midyat’a aittir.

1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro’da (Ortaoyuncular) Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz’den tiyatro eğitimi alan Sermiyan Midyat, 1993 yılından 1996 yılına kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde akademik tiyatro eğitimi gördü.

dizibilgi google play