Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Doktor Ala Hekimoğlu (Melike İpek Yalova) Kimdir?

Burak 08 Ara 2018 Bir Zamanlar Çukurova  0

Atv’ de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisine yeni bölümünde diziye yeni bir oyuncu dahil oluyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi yapımcılığını Tims&B yapıyor. Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun üstlendiği, başrollerini Hilal Altınbilek, Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Kerem Alışık, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu,Turgay Aydın ve Selin Yeninci’nin başrollerini paylaştığı Bir Zamanlar Çukurova dizisine Yılmaz karakterine aşık olacak Doktor Ala Hekimoğlu karakterini canlandıracak olan Melike İpek Yalova katılıyor.

Atv‘nin perşembe akşamları izlenme rekorları kıran Tims&B imzalı reytingleri altüst eden dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova‘nın oyuncu kadrosuna Doktor Ala Hekimoğlu nu canlandıracak olan Melike ipek Yalova katıldı.

 

MELİKE İPEK YALOVA KİMDİR?

29 Nisan 1984 İstanbul doğumlu,  57’nci Hükümet’in Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızı olan Melike İpek Yalova, Bilkent Üniversitesinin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirir, ardından Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi’ alanında master yapmıştır. Babasının da politikacı olması nedeniyle sürekli siyasetin içinde yaşar.

 

 

Kamera Önüne Geçişi Balıkçı da Gelen Rol Teklifi ile Olur

Çok yakın bir arkadaşı ile birlikte balıkçıya gittiklerinde, bulundukları mekanda Mehmet Günsur, Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Nermin Eroğlu ve bir çok ünlü ismi ortaya çıkartan rahmetli Meral Okay’ın da orada olmaları ile başlamıştır. Meral Okay, Melek Yalova’nın yanına gelerek ne iş yaptığını bilmediğini fakat onu dizi için gözüne kestirdiğini söylemiş ve kartını bırakmıştır. Melike de gider, deneme çekimi yapılır. Hepsinin onayı çıkar ve işe başlar.

Bu olay onu ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde ”Kastilya Prensesi Isabella” karakteri ile ekranlarda seyircilerle buluşturmuştur. Güzelliği ile Türkan Şoray’a benzetilmektedir. 1.56 boyunda ki güzel oyuncu, sonraki projesinde ekranların en çok izlenenlerinden ”Kara Dayı” adlı dizide ”Ayten” karakterini canlandırmıştır.

Kanal D’nin İnsanlık Suçu adlı dizisinde de Cevher Akışık’ı canlandırmıştır.

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.