Bir Zamanlar Çukurova da 1. Bölümde Züleyha’ın Söylediği Yalanın Bedeli Ne Olacak?

Burak 14 Eyl 2018 Bir Zamanlar Çukurova  0

1970’li yılların Adana’sında geçen ve anasız-babasız büyüyen Yılmaz ile terzi çıraklığı yaparak kumarbaz abisine para yetiştirmeye çalışan Züleyha’nın aşkını anlatan dizinin ilk bölümü 13 Eylül 2018 perşembe akşamı atv de yayınlandı.

Dizinin ilk bölümünde; Yılmaz’ın kazayla bir adam öldürmesi sebebiyle İstanbul dan kaçan aşıklar, kendilerini Adana’ya attılar. Biraz zor da olsa Yılmaz’ın asker arkadaşının çalıştığı çiftlikte işe başladılar.

Yılmaz ve Züleyha, Yaman Çiftliği’nde işe başlar. Ancak çiftlik sakinleri ile tanışırken Züleyha’nın söylediği bir yalan, hepsinin hayatını kökünden değiştirecektir. Bu yalanı söyleme nedenleri, Hünkar’ın nikahsız çiftleri evlendirmek için düğün hazırlığında olmasıdır.. Bunu duyan Züleyha, kendilerini de evlendirmeye kalkarlar diye korkunca, çiftlik ahalisine kendisini kız kardeş olarak tanıtır, söylediği bu yalan daha ilk günden hayatlarını zindan eder.

İlk bölümün ardından şimdi herkes bu yalanın bedelini merak etmekte. Züleyha’ın söylediği yalanın bedeli ne olacaktır?

Hünkar Yaman (Vahide Perçin): Çukurova’nın en büyük beylerinden biri olan Demir Yaman’ın annesi. Tek dileği soylarının sürmesi.

Demir Yaman (Murat Ünalmış): Çukurova’nın en büyüğü, bu bereketli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen bir adam. Ama topraklarını miras bırakacağı bir evladı yok. Demir, Züleyha’ya görür görmez aşık olur.

Yılmaz Akkaya (Uğur Güneş): Hayatta en büyük dileği canından çok sevdiği Züleyha’sıyla evlenip mutlu bir yuva kurmak. Ama bir gün hayattan yediği bir darbe ile geleceği de hayalleri de tümüyle değişir.

Züleyha (Hilal Altınbilek): Parada pulda gözü olmayan Züleyha’nın hayali Yılmaz’la evlenmek.Ama bir gün üvey abisi, onun hayatını mahvedecek bir adım atar.

 

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.