Bir Yastıkta Kocayalım Zafer Akıncı Neden Ayrıldı Yeni Sunucu Kim

Bir Yastıkta Kocayalım programında sunucu değişikliğine gidildi. Programı uzun bir süredir sunmaya devam eden Zafer Akıncı’nın yerine Aile Danışmanı Dr. Mehmet Tekneci getirildi.

Ailelerin psikoloik sorunlarına çözüm getiren program Bir Yastıkta Kocayalım tartışmaların arasında sunucu değişikliği yaptı. Daha önce programı sunan Zafer Akıncı hakkında çeşitli iddialar vardı. Bu iddiaların başında ise sertifikası olmadan insanlara mesaj vermesi ve kendisinnin fizik bölümü mezunu olmasına rağmen aile danışmanı gibi program yapması geliyordu. İddiaların uydurma olduğunu ve bu iddiaları atanlarla yargıda hesaplaşacağını dile getiren Zafer Akıncı’nın görevi sonlandırılarak yerine sunucu olarak Aile Danışmanı Dr. Mehmet Tekneci getirildi.

Bir Yastıkta Kocayalım Mehmet Tekneci Kimdir ?

Dr. Mehmet Tekneci, 1967’de Giresun Alucra’da dünyaya geldi. 19 Mayis Üniversitesi Tip Fakültesi’nden mezun olan Tekneci, Azerbaycan Devlet Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Psikiyatri ihtisasi yaptı. Selçuk Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansını tamamlayarak Uzman Aile Danışmanı oldu. Mehmet Tekneci, Hipnoz Derneği, Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nin ve BACED Birey Aile Çocuk Psikoterapileri Enstitüsü Derneği’nin kurucu üyesi. Amerika-New York Uluslararası Masterson Enstitüsü’nde yüksek lisans düzeyinde kişilik bozuklukları ile ilgili eğitim alarak Psiko-analitik Masterson Yaklaşımı Terapisti oldu.

Kanada York Üniversitesi’nde Birey ve Çiftlerde Duygu Odaklı Terapi Yaklaşımını oluşturan Leslie Greenberg ile iki yıldır süpervizyon ve olgu üzerine ortak çalışmalar yürüten Tekneci, Duygu Odaklı Birey ve Çift Terapistidir. Yeni Yüzyil Üniversitesinde psikoloji bölümünde öğretim görevlisi olan Tekneci,  özellikle Kişilik Bozuklukları Bireysel Psikoterapileri (Borderline, Narsisistik, Sizoid vs.) Çift, Evlilik ve Aile Terapileri; Aile-Çocuk Terapileri; Ergen Bireysel Terapileri (Kendilik Bozuklukları, Ters Kimlik, Kimlik Bocalaması); Anksiyete Bozuklukları, Bireysel Terapileri (Panik Bozukluklar, Sosyal Fobiler, Özgül Fobiler, OKB, vs.) alanlarında çalışmaktadır. Tekneci, ayrıca şirketlerde kişisel gelişim, koçluk ve danışmanlık kapsamında eğitimler vermektedir.

 

dizibilgi google play

Bir Yastıkta Kocayalım Zafer Akıncı Neden Ayrıldı Yeni Sunucu Kim (5 Yorum)

    • Zafer hoca gıttıkten sonra ben artık ızlemıyorum.sıkıcı ve flım gıbı artık.gercekcı deyıl .

    • Zafer Akıncı çok daha güzel anlatıyordu. Olaylarda kişilere empati yapmalarını sağlıyordu.Kişilerin hatalarını fark ettiriyordu. Fizik bölümü mezunu olabilir. Psikoloji konusunda çok başarılı buluyorum. Önemli olan insanın yaptığı işi dogrü yapması değil midir? Bir izleyici olarak Tekrar TRT 1 deki programına geri dönsün istiyorum.