Bir Umut Yeter Neden Yok Neden Yayınlanmıyor ? Bir Umut Yeter Gün Değiştirdi

Burak 29 Eki 2018 Bir Umut Yeter  0

Sezona büyük umutlarla başlayan Bir Umut Yeter dizisinin  beklenen haber geldi. Geçtiğimiz Perşembe akşamı yayın hayatına başlayan dizi ilk bölümünde büyük birhayal kırıklığı yaşamış ve reytinglerde 15. sıralarda kendisine yer bulabilmişti. İlk bölümün tekrarlarını yayınlayarak diziyi tanıtmaya çalışan kanal yönetiminin bu çabaları da sonuçsuz kaldı ve dizi ikinci bölmünde de reytinglerde totalde 2.25 lerde kaldı. Dizi ayrıca gün değiştirerek Cumartesi günlerine taşınınca final söylentileri de başlamış oldu. Dizi ile ilgili beklenen haber ise çok gecikmedi ve Kanal D yönetimi final kararı aldı. Dizi ayrıca gün değiştirdi. Final bölümüne kadar olan bölümler Pazartesi günleri yayınlanacak.

Bir Umut Yeter Dizisi Ne Zaman Final Yapacak ?

Bir Umut Yeter  dizisi için ilk etapta yapımcı ve kanal yönetimi arasında 6 bölümlük bir anlaşma yapılmıştı. Dizi son olarak 3. bölümü ile ekranlara geldi. Dizinin 4. bölümünün çekimleri de tamamlandı ve Kanal yönetimine önümüzdeki günlerde teslim edilecek. Dizinin bu bölümüde reyting sıralamsında ilk on arasına giremezse bir kez daha zarar ettirecek. Bu nedenle kanal yönetimi 5 ve 6. bölümü beklemden diziyi bitirebilir. Bunun dışında büyük bir ihtmalle dizi 6. bölümünde erken final yaparak ekranlara veda edecek.

Elbette dizi büyük bir sürpriz yaparak ilk beş sıraya yaklaşırsa devam kararı da gelebilir fakat şimdilik bu durum imkan dahilinde görünmüyor. Döviz kuru nedeniyle dizilerin maliyetleride oldukça yükselmiş durumda. Böyle bir ortamda kanalların dizilere fazla tolerans göstermesi mümkün değil. Bu nedenle bu sezon önceki sezonlara oranlar çok daha fazla erken final göreceğimiz kesin.

Artık izleyiciler oyuncuları değil dizileri seyrediyor. Klasik senaryoları eğip bükerek başrolde de ünlü aktörleri ve aktristleri koyarak para kazanma dönemi artık bitti. Bunun farkında olmayan yapımcılar ısrarla eski kafada ilerliyor haliyle sonuç kaçınılmaz oluyor. Dizinin yayından kaldırılması bir çok kişinin ortada kalıp yeni iş araması demek. En çok zararı kamera arkasında çalışan emektarlar görüyor. Umarız ilerleyen dönemlerde bu durum düzelir ve bzlerin de kaliteli yapımları uzun süre izleme şansımız olur.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Bir Umut Yeter Neden Yok Neden Yayınlanmıyor ? Bir Umut Yeter Gün Değiştirdi” üzerine 2 yorum

  1. xanim dedi ki:

    aslim bilgiler icin tesekkur ederim ve hazalim ve tum oyuncular hakklarinda hayirlisi olsun basarilar dilerim

  2. Ayten dedi ki:

    Merhaba.Dizi devam etsin bence.Hatta çocuğu gerçek annesine verseler bile.Erkan Meriç davet olunsa güzel olur.O Hazalın dizisi yarım kalmasın diye hiç bir şart falan koymadan gelir.Elif o kadar acımasız olmasın.Biz ailecek izliyoruz.Para öne geçmesin ki sanat yaransın.inşallah.başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.