Bir Litre Gözyaşı Mahir (Mert Yazıcıoğlu) Kimdir ?

Burak 09 Eki 2018 Bir Litre Gözyaşı  0

Bir Litre Gözyaşı Mahir (Cihan’ın Sevgilisi) Kimdir ?

Bir Litre Gözyaşı dizisi 7 Ekim Pazar akşamı ilk bölümü ile ekranlara geldi. Oldukça iddialı olan dizide tecrübeli oyuncuların yanısıra çok sayıda genç oyuncu da yer alıyor. Dizide özellikle genç oyuncuların performasları göz doldurdu. Bu younculardan biri de Mahir karakterini canlandıran Mert Yazıcıoğlu oldu. Merak edenler için Mahir karakterini ve ona hayat veren genç yetenek Mert Yazıcıoğlu’nu yakında tanıyalım.

Bir Litre Gözyaşı Mahir Yaşı Boyu Sevgilis ?

Mahir oldukça asi ruhlu bir karakterdir. Cihan ile karşılaşmasının ardından aralarında sıkı bir arkadaşlık başlayacak daha sonra bu arkadaşlık aşka dönüşecektir. Cihan üniversite sınavına yetişmeye çalışırken ufak bir kaza yaşar. Bu sırada Mahir ortaya çıkar ve onu sınava yetiştirir. Mahiraslında sınava girmemeye karar vermiştr fakat Cihan ile birlikte sınav yerine gelince fikrini değiştirir ve o da sınava girer. Bu tesadüf her ikisinin de hayatını değiştirecektir.

Bir Litre Gözyaşı Mert Yazıcığlu Kimdir ?

1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Denizlilidir. İstanbul Aydın Üniversitesinde İşletme Bölümü’nü tamamlamıştır. Oyunculuğa yönelme kararı alınca bu alanda özel eğitimler almaya başlamıştır. Dedemin İnsanları filmi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Dedemin İnsanları isimli film ile oyunculuk alanında ilk deneyimini yaşamıştır.

Daha sonra Fox Tv’de yayınlanan Karagüldizisinde çok sayıda usta oyuncu ile bir araya gelmiştir. Bu dizideki Mert karakteri ile tanınmayı başarmış ve iyi bir çıkış yaklamıştır. Ardından yine Fox Tv de yayınlanan Burak Sağyaşar imzalı Umuda Kelepçe Vurulmaz isimli dizide başrol oynama şansını elde etmiştir. Daha sonra mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde yer almış fakat bu dizinin ekran ömrü kısa olmuştur. Sezonun en iddialı dizilerinden olan Bir Litre Gözyaşı dizisinde önemli bir karakter olan Mahir karakterine hayat verecektir.

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

“Bir Litre Gözyaşı Mahir (Mert Yazıcıoğlu) Kimdir ?” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Çok seviyorum BÎR LÎTRE GÖZYAŞI

  2. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

    Buna bir şey demeyeceğim. Çünkü harika güzel duygusal bir dizi. Beğeniyorum bu diziyi.
    Çihan iyi yakışıklı çocuk 😉 oyunculuğunu çok beğeniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.