Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Burak 19 Nis 2019 Analiz Hercai  0

Bu Gece Berat Kandili Herkesin Kandili Mübarek Olsun.


Peygamber efendimiz tarafından özellikle üzerinde durulmuş mübarek gece olan Berat Kandili’nde Cenab-ı Allah’ın, kullarına, “Benden af dileyen yok mu; onu affedeyim. Rızık isteyen yok mu; rızık vereyim. Şifa dileyen yok mu; şifa vereyim” diye seslendiği, kulların bir sene içerisindeki rızıkları, zengin veya fakir olacakları ve ecelleri gibi konuların meleklere bildirildiği gece olması nedeniyle önemli bir gecedir.

Beratı sağ elinden verilen,  Beratını sağ elinden alan kullarından olabilmek dileği ile. Allah’ım Bizleri sevdiğin kulların arasına kat, ömrümüz senin sevdiğin, razı olacağın işlerle geçsin. Bizleri hep iyi insanlarla karşı karşıya getir. Kötü niyetli insanları bizlere zarar vermeden etkisiz hale sen getir. Bizleri kötülerle karı karşıya getirme. Hasta kullarına sen Şafi isminle şifa ver, en iyi şifa verecek sensin Allah’ım. 

Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin bizleri de affeyle.

Yarabbi, azabından affına, gazabından rızana, senden yine sana sığınıyorum Allah’ım. Bizlere Hayırlı, Sağlıklı bir Ömür nasip et ve vakti saati gelince de emanetini hayırlısı ile sana teslim edebilmeyi bizlere nasip et. Sırat köprüsünden geçerken sırat köprüsünün çabuk geç ateşimi söndürüyorsun dediği kullarından olmak istiyoruz, lütfeyle Allah’ım. Cennetinde Cemalini görenlerden, Peygamber Efendimizin şefaatine nail olan, ona komşu olan, kullarından biri de biz olmak istiyoruz nasip et Allah’ım Amin.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Berat Kandilimiz Mübarek Olsun” üzerine 10 yorum

 1. Arkey dedi ki:

  Berat kandiliniz mubarek

 2. Anonim dedi ki:

  Berat kandilimiz mubarek olsun

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Amin in$allah,canim amin. Evet hayirli gecen bir ömür nasibimiz olsun in$allah.

 4. aslı dedi ki:

  Hayırlı Cumalar Hayırlı Kandiller Arkadaşlar. Rabbim hakkımızda hayırlar yazsın, sağlıkla geçecek bir ömür, hayırlı rızıklar, Salih kullarından eylesin sevdiklerimizle sağlıkla geçecek hayırlı ömür nasip etsin inşallah.

 5. Günel. dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar Hayırlı Çumalar❤️Berat Kandilimiz❤️Mübarek Olsun❤️Aslı Abla❤️K.Azeri❤️Hanım Abla❤️Zara Abla❤️Gözel Abla❤️Günay Abla❤️Rada Abla❤️Ve Dizibilgi tv Seyfesin Bütün Gözel İnsanları Bayramınız Mübarek Bu Gün İki Gözel Bayramln Duaları İle Yakınık Dualarınız İbadetleriniz Rabbimden Kabul Olsun Kalbler Vardı Dualara Akar İnsanlar Vardır Yüreklere Nurlar Sacar Yürekler Vardır Nurlarla Güller Açar O Güller Ki Yüreklere Mıtluluğ Saçar Hayırlı❤️Çumalar❤️Çumanız Mübarek Olsun

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba canim ablam,Aslim, Gûnelcim,Zaracim,arkada$lar. Berat kandiliniz mûbarek olsun. Túm dualar,dilekler kabul olsun in$allah. Hayirli cumalar.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.Zara,Günel,Betül hoş geldiniz.K.Azeri neredesin.Aslıcım anannen nasıl.Dilerim bu gece ettiginiz dualar kabul, Cumanız ve Kandiliniz mübarek olsun.

 8. Günel. dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar❤️Dizibilgi tv❤️Yorumcuları Dostları❤️Aslı Abla❤️K.A❤️❤️Rada Abla❤️Gözel Abla❤️Zara Abla❤️Günay Abla❤️Ve Bütün Melekler❤️Berat Kandilimiz Mübarek❤️Olsun Dualarınız İbadetleriniz Rabbimden Kebul Olsun Rabbim Sizleri Korusun Bütün Arzularınız Çiçek Açsın❤️Melekler❤️Yuvanıza Işığ Salsın❤️Aslı Abla❤️Sağ Olun Var Olun Gözel Deyerli Vaktınızda Dizibilgi TV Seyfesin Kelbinizden Kecen Gözel Sözlerle Bezeyirsiniz Ellerinize Sağlığ Yorulmayasınız

 9. Günel. dedi ki:

  Gül Sevginin Taçıdır Her Bahar Bir Gül Taçlanır O Gül Ki❤️Hz.Muhemmed (S.A.V)i Hatırlatır Onu Hatırlayanlara Gül Kokulatır Gül Kokulu Sevgi Dolu Nice❤️Kandiller❤️Dizibilgi Tv Seyfesin Gözel İnsanları Yorumcuları Nasılsınız Her Zaman Mutlu Olun Şad Olun❤️Berat Kandilimiz❤️Mübarek Olsun Dualarınız İbadetleriniz Kebul Olsun❤️Ramazan Bayramına❤️Ulaşasınız Rabbim Bütün Yuvalara Işığ Salsın Arzular Çiçek Acsın Kötüler Halklarımızdan Uzak Olsun Bütün Dünyadan Köcenlere☀️Şehidlerimize☀️Allah Rehmet Etsin Allah Bütün İnsanların Karşısına İyileri Cıkarsın

 10. Zara dedi ki:

  Cümlemizden günaydın hayırlı cumalar. Berat kandiliniz mübarek olsun dua’larınız ibadetleriniz kabul olsun. Hayırlı kandiller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir