Benimsin 17 Temmuz Özeti 1. Bölüm Fragmanı Aliye Zein İle Karşılaşır

Benimsin 1. Bölüm Özeti

Merakla beklenen Benimsin dizisi 1. Bölümü ile 17 Temmuz akşamı Kanal 7 ekranlarından yayınlanmaya başlayacak. İlk bölümünde Alien’i akşam 6’da  istemeye gelecekler. Evlerinde tatlı bir bekleyiş devam ederken Aliye camiye giderek dua etmekle meşgul. Aliye’nin dayısı Osman doktor tarafından muayyene olurken iyi olduğunu söyler. Ancak karısı bu duruma karşı çıkarak onun iyi olmadığını söyler. Osman yılbaşı kutlamalarına az kaldığını söyler ve hazırlıkları tamamlamalıdır. Doktor ise ona fazla yorulmamasını tavsiye eder. Bu sırada Osman’ın kardeşi, (Aliye’nin annesi) Şabana telefonla onu arar. Telefonu Osman’ın karısı açar. Şabana abisinin durumunu sorduktan sonra Aliye’yi isteyeceklerini söyler. Ancak Osman’ın karısı bilerek telefonu kapatır. Osman’ın karısı baştan kendisinin kötü birisi olduğunu izleyiciye göstermiş oldu. Osman telefonu almak ister ancak Osman’ın karısı vermez.

Fuat Osman’ın oğlu ve birlikte çalışıyorlar. Fuat iki evli ve ilk olarak Nefise’nin yanına gidiyor. Nefise ile iki çocukları var. Nefise doktorla 12’de randevuları olduğunu ve birlikte gideceklerini söylüyor. Sonra çıkıp 2. eşi olan Şaziye’nin yanına gidiyor. Şaziye de çocukları olabileceğini ve 12 de doktorla randevusu olduğunu söyler. Fuat ona da evet diyor. Fuat ilk eşi Nefise’den erkek çocuğu olmadığı için annesinin isteği ile Şaziye ile evlenmiş. Onlar sürekli kavga etmektedirler. Şabana sonunda abisine ulaşır ve Aliye’yi Dilşan adında birinin istemeye geleceğini söyler.

Bu arada Zein Osman’ın bir diğer oğlu ve çılgınlıkta sınır tanımayan birisi. Helikopterle arkadaşının düğününe gelerek suya atlayıp düğüne itirazının olduğunu söylüyor. Onlar arasındaki evliliği sonlandırıyor. O kadar çılgın yani.  Babası Osman müdürle konuşur, müdür Zein’in okula hiç gelmediğini ve gelse de gözünün kızlardan başkasını görmediğini, Zein’in okulun yüz karası olduğunu, sınıfta kaldığını söylüyor.

Osman kabinde otururken oğullarını düşünüyor. Birinin evde diğerinin dünyada aksilik yaşadığını söylüyor ve Allah yardımcım olsun diye niyazda bulunuyor. Osman Aliye tarafından gönderilen hediyeyi açtığında Kabe maketini görüyor. Aliye mektubunda dergaha gittiğini ve dayısı ve kendi namusu için dua ettiğini söylemektedir. Osman duygulanır. Aliye dergahtan çıktığında vaktin epeyce ilerlemiş olduğunu anlar ve telefonuna bakar. Annesi tarafından sayısız çağrıyı görünce heyecanlanır. Hemen eve gitmenin planlarını yapar. Kayığa binerek eve gider ancak eve geldiğinde onu isteyenler çoktan gitmiştir. Annesi onu azarlar.

Aliye kendisini istemeye gelen kişinin fotoğrafını dahi görmediğini ancak onun fotoğrafını gördükten sonra karar vereceğini söyler. Osman da Şabana’nın isteğiyle Zein’in fotoğrafını Şabana ailesine gönderir. Evdeki kızlar Dilşan ve Zein’in fotoğraflarını ele geçirmişler ve Aliye’den kaçırmaktadırlar. Neyse zarflar karışır, Dilşan’a ait zarf rüzgarla uçarken Zein’in fotoğrafı masada kalır. Aliye onu bulur ve kendisini istemeye gelecek olan Dilşan’ın fotoğrafı olduğunu zanneder. Onun çok yakışıklı olduğunu söylemektedir.

Osman Zein’in Bopal’a gitmesini ister. Ancak Zein Bangoka’a gitmek ister. Evdekiler ısrar edince Bangok’a göndermeye karar verir. Bu sırada Zein’in kredi kartlarını iptal eden Osman Bopal’e giderse masraflarını karşılayacağını söyler. Zein neden oraya gitmesi gerektiğini babasına sorar. Osman Aliye’nin 1 hafta sonra düğünü olacağını ve oraya katılması gerektiğini söyler. Zein küçük çocukken onunla yaşadıklarını hatırlar.

Babası Zein’e Aliye ve ailesine düğün için katkıda bulunmak istediğini ancak onların kabul etmediklerini söyler. Bunun için Zein’e biraz para verir ve bu parayı kabul etmelerini sağlamasını ister. Zein parayı Aliye ve ailesine kabul ettirecek ve karşılığında kendisi de para kazanacaktır. Zein teklifi kabul eder. Bopal’e giden Zein Aliye ile sürpriz bir şekilde karşılaşır. Karşılaştığı kişinin Dilşan olduğunu zanneden Aliye onun nereye gideceğini soruyor. Zein evlerine gideceğini ve herkesle tanışacağını söyler. Zein bir arkadaşı ile Şabana’nın evine gider. Aile bireyleri ve eski arkadaşları ile tanışır. Aliye ise hala kendisini istemeye gelen Dilşan’ın geldiğini zannetmektedir. Osman’ın karısı Zein’i arar ve onun otelde kalmasını ister.

Benimsin 17 Temmuz Fragmanı

dizibilgi google play

Benimsin 17 Temmuz Özeti 1. Bölüm Fragmanı Aliye Zein İle Karşılaşır (12 Yorum)

 1. Tatli bela final bolumu den sonra yalanci bahar bekliyordum ama benimsin oldu ama nese benimsin ailya zeyni cok ozlemisim sarkisi cok guzel yalanci bahar en kisa zaman yanilasin Rk Madhu bala coook ozledim lutfen yanilasin Rk madhu ailya zeyn poro rudra sanda ragini arnav kushy SIZI COOOOOOOOOOOK SEVIYORUM….

 2. Tatli bela final bolumu den sonra yalanci bahar bekliyordum ama benimsin oldu ama nese benimsin ailya zeyni cok ozlemisim sarkisi cok guzel yalanci bahar en kisa zaman yanilasin Rk Madhu bala coook ozledim lutfen yanilasin.

 3. arnav kushi rudra paro hayrani:Nursel :) ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤HULLAM KRALICEM ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤Helaaaaaaal Benimsin dedi ki:

  Inanmiyorummmmmmmmm Benimsin vurdu gol oldu diğer diziler sustu oturdu

 4. Suraya,Barhat,Zarina,Zubier(aliyan kuzeni ) bunlardan nefret ediyorum ve yinede su Reyhan var ya basda iyidi sonra kotu oldu bundanda nefret ediyorum.

 5. Alahimya tatli belam hic bitmeseydi keske onunda tekrarlarni verir insalah en sevdigim tatli belam astam shlokum sizileri izlijem

 6. Yhaaa yehuu:))) Benimsin başlıyor. Hint dizilerinin içinde sadece 3 tanesini izledim 1. Bir garip aşk efsane dizim. Sonrada sensiz olmaz ve benimsin. Ya keşke sensiz olmazıda tekrar yayınlasalar vallaha sanaya barunsuz oynuyor demem tekrar izlerim . Sadece o jenerik müziği için bile izlenir be rangrasiya.
  Gelelim tekrar benimsine. ” kabhi jo badal barse” şarkısını benimsin sayesinde bulup indirebildim. Daha önceden tüm hint şarkılarına tek tek baktım bitek o şarkının ismini bulamamıştım beinteha sağolsun bu dizinin bir bölümünde çaldıda öyle bulabildim:) Aliyayı biraz yapmacık bulsamda Zein kankam var be son bölümlerde her ne kadar Suraya ya uysada Zein bitanedir:)))

 7. Yanlizz soylemeden gecemiycemm zain ve aaliya nin tatli tatli didismelerini de ozledimm haa 😀

 8. Vay bee demek basliyorrr iste bu haber keyfimi yerine getirdi hemde baya bir sevindimm benimsini seviyorum izlerimde ama sevic patlamasi yasamamin en buyuk sebebi eski dizilerimizi vermeye baslamalari bu demek oluyor kii yalanci efsanemmm de baslayacakk artik bekle bekle yani catlayacaktimmm neyseki iyi bir haber geldiii ama insallahh kanal 7 giciklik yapip vazgecmezz eger oyle bisey yaparlarsa benden kurtulus yok hatta bizden kurtulus yok o kadar cok yb fani varki ususuruz kanal 7 nin ustune alimallah tabi canimm sonucta bizz rkk faniyizz ego bizim isimizz 😀 neyse bak yine ni cok konusturdunuz konustummu susmayi bilmiyom hadi bakemm meysel kacarr 😀