Ben Söylerim 31 Ocak(5.Bölüm) Kim Geldi?Kim Elendi?Kim Kazandı?

Ben Söylerim 31 Ocak 5. Bölümünde yine heyacanlı dakikalar yaşanıyor.Bu bölümde yarışmaya yeni katılan yarışmacılar Burak Güner ve Ceren Gürsoy oluyor.Ancak  yarışmaya yeni katılan yarışmacılar ilk turlarda elenmekten kurtulamadılar.Ancak 2.haklarında performanslarını yeniden sergileyerek haftaya yeniden yarışmaya hak kazanmaya çalışacaklar.

Ben Söylerim 31 Ocak 5. Bölümünde Melsum geceye damgasını vurdu.Melsum sesinin rok pop tarzına uygun olduğunu arabesk tarzı şarkılarda kendisini yansıtamadığını belirterek gözyaşlarını tutamıyor.Eleme turunda 5 kişi kalındığı zaman jüri eleme seçimi yapmakta zorlanınca yarışmada ilk kez seyirciden eleme yapmak için puanlama yapması isteniyor.Puanlamaya göre Melsum eleniyor.

Son dörde girdiğimizde puanlamaya göre en yüksek oyu alan İlter korunurken Kibariye Burcu’yu koruma altına alıyor.Serdar Ortaç ise Halil’i eleyince İlter,Serhat ve Burcu elemeye devam ediyor.Bu üçlünün yaptığı eleme turunda seyirci en yüksek oyu vererek Serhat’i ilk finalist yapıyor.jüri üyesi Serdar ise Burcu’yu eleyerek 2. finalist İlter oluyor.Finalistler düelloda kozlarını paylaşıyorlar.

Düellodaki  yarışmacılar Sezen Aksu’ya ait Unut şarkısını söyleyerek kozlarını paylaşıyorlar.Kibariye’nin tercihi İlter’den yana oldu.Bu arada Serdar Ortaç, hayatında Sezen Aksu ‘nun Unut şarkısı ile ilgili yaşadığı bir anasını paylaştı.Serdar Ortaç ise düelloda Serhat’i seçince iki jüri aynı yarışmacıda ortak karar veremedikleri için seçimi seyircinin oylaması belirliyor.Ancak bir ilk yaşanıyor.Seyirci Serhat ile İlter’e eşit oy veriyor.

Ben Söylerim 31 Ocak Finalinde  finalisti belirlemek için  tekrar jüriye başvuruldu.Bu sefer jüri ortak bir isimde anlaşarak İlter’i seçtiler.İlter 10 bin liranın da sahibi oldu.

2.tur eleme turunda yarışmacılar performanslarını sergilediler.Burak geceye iyi başlamadığını ve gecenin kendi açısından güzel bitmesini istemediğini jüriyle paylaşarak elenen kişinin kendisi olmasını istiyor.Amacının hayattayken Kibariye’yi görmek istediği ve bunu da gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu söylüyor.Ceren ise kendisini fazla gösteremediğini belirtiyor.Bu tur sonunda ise elenen iki isim yarışmaya yeni gelen Burak ile Ceren oluyor.