Baraj Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Güncel Bilgi;

Baraj dizisi ile ilgili yeni gelişmeler var. Türkan Şoray, Tarık Akan ve Nasır Melek’in başrollerini oynadığı filmin aynı adı taşıyan dizi versiyonunun kanalı ve yönetmeni belli oldu. Türkan Şoray’ın kızı Yağmur Ünal önceki yaz diziyi Fatih Aksoy’la beraber çekmek için harekete geçmiş ancak istenilen cast kurulamayınca proje rafa kaldırılmıştı. Ayrıntılar yazımızın devamında..

Baraj dizisi daha önce gündeme gelmiş ancak son anda ertelenmişti.

Yeni Dizi Baraj dizisi Yağmur Ünal’ın yeni dizisi.  Daha önce geçmişte Sefa Önal’ın kaleminden çıkan ve yönetmen koltuğunda Orhan Aksoy’un oturduğu Baraj filmi yepyeni yüzlerle baraj dizisi olarak seyirci ile buluşacak. Baraj filminde Türkan Şoray, Tarık Akan, Naser Malek Motiee ile birlikte rol almıştı. Şimdi sevilen film dizi olarak evlerimize konuk olmaya hazırlanıyor.

Türkan Şoray’ın kızı Yağmur Ünal’ın baş rol olacağı Baraj dizisini Med Yapım yapacak. Senaryosunu da Hasan Tolga Pulat yazıyor.

Yapımcılığını  Med Yapım üstleniyor.
Senaryosunu Hasan Tolga Pulat kaleme alıyor.
Yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat yapacak. Hasan Pulat hem senaryosunu yazacak, hemde yönetecek. Fatih Aksoy “Baraj” dizisi için FOX tv ile el sıkıştı. 17 Mart akşamı ilk bölümüyle ekranlara gelen Baraj dizisi seyircisinin beğenisini toplamayı başardı.

Baraj Dizisi Konusu

Yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı 1977 tarihli filmin başrollerinde Türkan Şoray ve Tarık Akan yer alıyor. Filmde, bir barajın yapımında ustabaşı olan Nazım’ın, genelevde çalışan Aysel ile olan aşkları anlatılıyor. Gönül Postası aracılığı ile mektuplaşmaya başlayan ikili zaman içerisinde birbirlerine aşk duymaya başlarlar…

Baraj Dizisinin de konusunun Baraj Filmi ile aynı olacağı, zaman ve mekanların oyuncuların farklı olması sebebi ile de konunun filminden biraz daha uzun anlatılması için senaryonun ona göre yazılacağı düşünülüyor.

Baraj Dizisi Oyuncuları


Biran Damla Yılmaz (Nehir)

1997 tarihinde dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Konservatuar eğitiminin ardından ilk kamera karşısına Yasak dizisi Esma karakteriyle çıkmıştır. Tecrübeli oyuncu bu dizide alığı rolle beraber adından söz ettirmeyi başarmış ardından yakın tarihe baktığımızda Kırgın Çiçekler, Mucize 2 Aşk gibi gündem olan yapımlarda rol almıştır. Baraj dizisinde kadın başrol olarak Nehir karakterini canlandıran güzel oyuncuya başarılar diliyoruz.

 


Burak Yörük (Tarık)

1995 yılında hayata gözlerini İstanbul’da açan yakışıklı oyuncu  25 yaşındadır. Hali hazırda Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümü okuyan Burak son olarak FoxPlay’de yayınlanan 4N1K dizisinde rol aldı. Geçmişine baktığımızda henüz büyük başarılarda imzasını göremesek de başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Baraj dizisi erkek başrol olan Tarık karakterini canlandıracak olan oyuncuya başarılar diliyoruz.

 


Feyyaz Duman (Nazım)

1 Ocak 1982 yılında Mardin’de doğan tecrübeli oyuncu İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Dansları Bölümünden mezun oldu.  Aynı zamanda New York’ta eğitimine devam etmiş, bir çok yabancı dizide rol almayı başarmıştır. Son olarak Fox TV ekranlarında Kadın dizisinden tanıdığımız Feyyaz Duman Baraj dizisinde Nazım karakterini canlandıracak.

 


Sumru Yavrucuk (Zerrin)

1961 yılında doğan oyuncu Ankara’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Belediye Konservatuarında Şan ve Tiyatro eğitimi alıp  İstanbul Devlet Tiyatroları’nın kadrosuna adını yazdırmayı başarmıştı. 1988 yılında ekranlarnı karşısına çıkan tecrübeli oyuncu günümüzde bile gençlere taş çıkartan performansıyla insan zihnini büyülemeye devam etmektedir. Tecrübe ve yetenek abidesi olan Sumru Yavrucuk, Baraj dizisinde Zerrin karakteriyle seyircinin karşısına çıkacak.

 


İmam Casabalanca (Zahra)

1999 yılında Fas’taa dünyaya gelen oyuncu henüz 21 yaşının içindedir. Göz kamaştıran güzelliği ve genç olan yaşı onu ilgi odağı haline getirmiş olup gösteridği başarılar doğrultusunda Baraj dizisi oyuncu kadrosuna seçilmiştir. Baraj dizisinde Zahra karakterine hayat vermektedir.

 


Şamil Kafkas (Halil)

1976 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Zamanın en gözde dizisi olan Acı Hayat dizisinde gösteridği performans ile cast ajanslarının öne çıkan ismi olan Şamil Kafkas Baraj dizisinde Halil karakterini canlandırmaktadır. Usta oyuncuya yeni dizisinde başarılar diliyoruz.

 


Rana Cabbar (Kemal)

Son olarak Kadın dizisinde rol alan Rana Cabbar 1945 doğumlu olup 75 yaşındadır. Hayatı boyunca bir çok dizi ve film projelerinde yer almış kendini kanıtlamış sanatçıların başında gelmektedir. Baraj dizisinde Kemal karakteri kendine sunulmuş ve memnuniyetle kabul etmiştir. Usta oyuncuya uzun ömürler diliyoruz.

 


Tuna Orhan (Ekrem)

Son olarak eŞkiya dünyaya hükümdar Olmaz dizisinden bildiğimiz Tuna Orhan, geçmişi ve ardında nbraıktığı ödüller sonucunda başarılı bir tiyatrocu ünvanına sahiptir. Baraj dizisi karkterlerinden Ekrem’e hayat verecek olan Tuna Orhan’a yeni dizisinde başarılar dilemekteyiz.

 


Sait Genay (Orhan)

 


Batuhan Yüzgüleç (İbrahim)

 


Osman Ataseven

Baraj Dizisi İlk Bölümde Yer Alan Konuk Oyuncuları: Mesut Yılmaz (İsmet), İhsan İlhan (Yaşar)

dizibilgi google play

Baraj Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste) (2 Yorum)

  1. merhaba baraj dizisini 1.bölümden itibaren çok ama çok beğenerek ve severek izlemekten çok ama çok memnunum

  2. Kaan urgancu oynasın benje ıy oyunju ayrıma kotu karakter oynasın daha çok yakışıyor we karizmatik oluyor daha çok