Baraj Dizisi Neden Yok? Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

Burak 13 Nis 2020 Baraj  0

Fox TV’nin taze dizisi olan Baraj, ilk 3 bölümüyle izleyicinin beğenisini kazanmayı başardı. Yapımcılığını  Med Yapım üstlendiği, Senaryosunu Hasan Tolga Pulat’ın kaleme aldığı Baraj dizisi 7 nisan tarihinde yayın hayatına ara verdi. Kaliteli oyuncu kadrosuyla reytinglerde belli bir başarı elde eden dizi adını virüs engeline takılan diziler arasına yazdırdı. Bu yüzden Baraj dizisi 14 Nisan tarihinde ekranlara gelemeyecek.

Tüm dünyayı saran virüs salgınından Baraj dizisi de nasibini aldı. Yeni başlayan diziler için büyük dezavantaj olarak görülen bu olay reyting oranlarını etkileyip etkilemeyeceği  merak konusu oldu. Baraj dizisi henüz 3 bölüm yayınlanmasına rağmen Ramo dizisini geride bırakarak ilk 3’e adını yazdırmayı başarmıştı. Uzun soluklu olacağını düşündüğümüz Baraj dizisi neden yok?

Baraj Dizisi 14 Nisan Neden Yok?

Korona virüs salgını sebebiyle set çekimlerine ara veren Baraj dizisi, ne yazık ki 14 nisan tarihinde yayınlanmayacak. Bunun başlıca sebeplerinden biri insan sağlığı olarak öngörülüyor. Tam da ülkemizde vakaların arttığı sırada yayın hayatına başlayan Baraj dizisi şansız bir döneme denk gelse de kalitesinden ödün vermeyecek bir dizi olduğunu yayınlanan 2 bölümüyle kanıtladı. Hatta Baraj dizisi 3. yeni bölüm çekilmiş ve kanala teslim edilmişti. Fox TV’nin yeni bölümü yayınlamama sebeplerinden biri de reklamlara ayrılan bütçelerin kısıtlanması oldu. Televizyona reklam veren firmalar ekonomik yönden sıkıntı çekmemek adına reklam gelirlerini baya bir azalttı. Fox TV de zarar etmemek için Baraj dizisi yeni bölümünü yayınlamayacak.

Baraj Dizisi Yeni Sezon Ne Zaman? 4. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı ve sonu belli olmayan dönemde bu konu hakkında yorum yapmak çok zor ama sizlere bir kaç tüyo vermek istiyoruz. Baraj dizisi setinden alınan bilgilere göre verilen bu ara 2 haftalık olarak kararlaştırıldı. Bu sürecin uzayıp uzamayacağını ise salgının boyutu belirleyecek.

GÜNCELLEME (14 Nisan) : Salgın hızını arttıran korona virüs dizileri sezon finaline itekleyecek gibi görünüyor. Eğer mayıs ayına kadar Baraj dizisi set çalışmalarına başlamazsa sezon ertelenecek ve Eylül ayında tekrar ekranlara gelecek. 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir