Babil Final mi Yaptı? Yeni Bölümleri Ne Zaman?

Burak 21 Nis 2020 Babil  0

Dizilerin mecburi ara verdiği korona virüs salgın döneminde bu kervana Babil dizisi de katıldı. Yeni Bölüm çekimlerine bir süreliğine ara veren Babil dizisi yayınlanmayacak. Vaka sayısının gün geçtikçe arttığı, ölümlerin gerçekleştiği 2020 yılı mart ve nisan ayı dizi yapımcılarına kök söktürdü. Babil 24 Nisan’da yok. Peki yeni bölümü ne zaman?

Babil Devam Edecek mi? Neden Yok?

Dünyada bir çok ekonomik sıkıntıyı beraberinde getirmeyi başaran bu virüs, bir çelme de Babil dizisine taktı. Diğer diziler 2 hafta önceden ara vermeye başlarken Babil dizisinin yayınlanmaya devam etmesi bölüm stokundan mı kaynaklı merak ediliyordu. Beklenen açıklama geldi ve Babil 10. bölümüyle beraber kısa süreli bir sezon finali yaptı. Reyting yarışına hız kazandıran dizilerden biri olan babil, bu virüsten ne kadar etkilenecek izleyip hep beraber göreceğiz.

Babil 11. yeni bölümü Star TV tarafından yayınlanmama sebeplerinden biri ise reklam veren firmaların ekonomik sıkıntı içine girmesi… Bu virüsten olumsuz yönde etkilenen firmalar, kanallara ayırdıkları reklam bütçelerini kıstı ve Babil dizisi de diğer diziler gibi zarar etmeye başlamıştı. Star TV buna rağmen 10. bölümünü yayınladı ama 24 nisanda yayınlanacak olan 11. bölüm daha fazla zarar edilmemesi için yayınlanmayacak.

Merak edilen bir diğer soruya gelelim. Babil yeni bölümleri ne zaman başlıyor? Bu soruya net bir cevap vermek bu dönemde imkansız gibi görünse de çıkarımlarımızı sizinle paylaşmak istiyoruz. Hatırladığınız gibi set çekimlerine ara verilmesinin en büyük sebebi korona virüsün yarattığı sağlık sorunları oldu.

Babil Yeni Bölümleri Ne Zaman Başlıyor?

Babil dizisi setinde gerekli önlemler alınıp önümüzdeki haftalarda çekimlerine devam etme ihtimaline karşın bu verilen aranın minimum 2 hafta olduğunu düşünüyoruz. Kötü yönden düşünürsek verilen bu ara sezon finali gibi düşünülüp, 2020-2021 sezonunda devam edebilir. Eğer işleyiş iyice kötüye geçerse Babil dizisi yapımcıları bunu tercih edecek ve bu sezonu 10 bölümle kapatacaktır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.