Babil Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 19 Tem 2019 Babil  0

 

Babil dizisi

Halit Ergenç’in de başrolleri arasında yer alacağı Babil dizisi yeni yıla damga vurmaya hazırlanıyor. Peki, Babil dizisinin oyuncu kadrosunda başka kimler var? Babil dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Uluç Bayraktar’ın yeni dizisi Babil Ezel, Son, Karadayı, İçerde ve Çarpışma dizilerinin de yönetmenliğini yapan Uluç Bayraktar’ın yine iddialı bir yapımı yönetecek.

BABİL HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?

Babil dizisi 17 Ocak’tan itibaren her cuma Star TV ekranlarında seyircisiyle bulaşacak.

 

 

Yapımcılığını Ay Yapımcılık yapacak.
Senaryosunu Nükhet  Bıçakçı ile Özlem Yücel kaleme alacak
Yönetmenliğini Uluç Bayraktar yapacak.

Oyuncular: Başrollerini Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay ve Nur Fettahoğlu

Babil Dizisinin yönetmenliğini yapacak olan Uluç Bayraktar, yaptığı dizilerle adından söz ettiren bir isim. Son yıllarda çektiği her dizinin iz bırakan diziler ve karakterler yaratması dikkat çekiyor, bu nedenle yeni dizi projesinin de ekranın iddialı yapımları arasında yer alacağı tahmin edilebiliyor.

Bayraktar, İçerde ve Karadayı dizileri ile Altın Kelebek’te ‘En İyi Yönetmen’ ödülünün de sahibi olmuştu.

Babil Dizisi Oyuncuları Kadrosu

babil dizisi oyuncu kadrosu

Halit Ergenç

Dizide İrfan karakterini canlandıracak olan usta oyuncu 30 Nisan 1970 doğumludur. 2011 yılında Muhteşem Yüzyılda gösterdiği performansla akıllara kazınmıştı. Babil dizisinde başrol için Ay Yapım’la el sıkışan oyuncunun heyecanını bizde paylaşıyor ve başarılar diliyoruz.

BABİL

Ozan Güven

19 Mayıs 1975 tarihinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğmuştur.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans bölümünü okudu ama bitirmedi. İzmir Belediye Konservatuar’ında oyunculuk dersleri aldı. Şahika Tekand Tiyatrosu’nda çalıştı.
15 ay askerlik yaptı. İkinci Bahar, Çiçeği Büyütmek, Koçum Benim, Aslı ve Kerem, Bir İstanbul Masalı ve “Canım Ailem” gibi televizyon dizilerinin yanı sıra G.O.R.A, A.R.O.G ve Yahşi Batı filmlerinde de rol aldı.

BABİL

Aslı Enver

10 Mayıs 1984 tarihinde Londra’da ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Bir abisi bir kız kardeşi vardır. Tekstilci Babası bir Kıbrıs Türk’üdür. Annesi Dilek hanım eğitim için Türkiye’den Londra’ya gittiğinde babasıyla orada tanışıp evlenmiş. İlkokulu Londra’da okudu. Aslı Enver 1996 yılına kadar 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Londra’dan İstanbul’a taşınmıştır.
Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.
2003 yılında “Hayat Bilgisi” adlı dizide oynadı, 2007 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “Kavak Yelleri” adlı gençlik dizisinde başrol Mine Ergun karakterini canlandırdı. 2012 yılında yine baş rolde “Suskunlar” dizisinde oynadı. 2013 yılında da “Kayıp” dizisinde ve “Tamam Mıyız?” sinema filminde oynadı.

babil

Birce Akalay

19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Birce Akalay, lise eğitimin Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nü kazanan Birce Akalay burada aldığı eğitimi yarıda bırakarak, Haliç Üniversitesi Konservatuvar’ı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.
2004 yılında 20 yaşındayken “2004 Türkiye Güzellik Yarışmasında” üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı. Yarışmanın ardından televizyon sektörüne adım atan Birce Akalay, 2004- 2007 yılları arasında özel kanallarda spor spikerliğinin yanı sıra çeşitli programları da hazırlayıp sundu.
Yer Gök Aşk dizisinde Havva karakteri ile ün yapmıştır. Birce Akalay, ilk evliliğini 2011 yılında Murat Ünalmış ile yapmış bu evlilik 2012 yılında sonlanmıştır. Küçük Ağa dizisinde başrolü paylaştığı Sarp Levendoğlu ile 1 Ağustos 2014 tarihinde evlenmiştir. 2 yıl süren evlilikleri 17 Ocak 2017’de bitmiştir.

babil

Nur Fettahoğlu

12 Kasım 1980 yılında Almanya’nın Duisburg şehrinde dünyaya gelmiştir. Aslen Rizeli olan Nur Fettahoğlu, Haliç Üniversitesi’nde Moda Tasarımı eğitimi aldı ve mezun oldu. Daha sonra çeşitli bankalarda çalıştıktan sonra kamera karşısına ilk kez borsa spikerliği yaparak geçti.
Nur Fettahoğlu oyunculuk kariyerine Benden Baba Olmaz dizisi ile adım atmış daha sonra Gönül Salıncağı dizisinde oynamış, Kurtlar Vadisi Filistin sinema filminde başrol, Hayat Yolunda dizisine Şafak, Filinta dizisinde Süreyya karakterlerini canlandırmıştır.
Muhteşem Yüzyıl adlı dizide ise Mahidevran Sultan karakteri ile gönülleri fethetmeyi başaran Nur Fettahoğlu, ilk evliliğini borsacı Murat aysan ile yaptı. 2011’de evliliğine son verdi. İkinci evliliğini ise iş adamı Levet Veziroğlu ile evlendi. 2015’te ise boşandılar.

Diğer oyuncular :  Lesli Karanfil (Funda), Gizem Kala (Nehir), Gürberk Polat (Mert), Aydan Koptur (Aydan), Gözde Melike Kocaoğlu (Demet), Şeniz Çetin (Büşra), Funda Eskioğlu (Aynur), Barış Aksavaş (Sedat), Abdurrahman Yunusoğlu (Saffet), Selahattin Paşalı (Hakan), Veda Yurtsever (Kudret), Beren Kasımoğulları (Deniz), Mesut Akusta (Süleyman)

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir