Babil Dizisi Konusu Nedir?

Burak 17 Oca 2020 Babil  0

Ay Yapım’ın yeni projesi olarak karşımıza çıkan Babil dizisi Star TV‘de 17 Ocak’tan itibaren başlıyor. Herkesin merakla beklediği dizinin başrollerini Halit Ergenç, Aslı Enver gibi usta isimler paylaşıyor.Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda bir çok yetenekli ve tecrübeli isimler görüyoruz. Umarız uzun soluklu seyir zevkini tattıran bir dizi olur. Peki Babil Dizisinin Konusu nedir?

Babil Dizisinin Konusu

Büyük bir ekonomist olarak karşımıza çıkan İrfan karakterinin oğlu hastadır. İrfan’ın oğlunu tedavi ettirmek için para bulması gerekiyordur. Her ne kadar Ekonomi Profesörü olsa da parayla kendisini kalın bir çizgi koymuş ve bu çizgiyi bugüne kadar hiç aşmamıştır. Hayatının en zor günlerini yaşadığı bu dönemi nasıl atlatacak? Babil dizisi konusu tam da bu soru üzerine kurulu olarak başlıyor.

Tek gayesi oğlunu kurtarmak olan İrfan her şeyi göze alacak duruma gelmiştir. Kendini düşünmeyi, kariyerini düşünmeyi bırakmış sadece oğlunu düşünmeye başlamıştır. Her yolu denemeye hazırlanan İrfan daha önce başvurmadığı kanallara başvuracak o parayı bulabilmek için bütün çetin yollardan geçmeye hazır duruma gelecektir.

Bu yolda karşısına dost çıktığı kadar düşman da çıkacaktır. Herşeyin üst üste geldiği bu dönemde İrfan’ın üstüne atılan iftiralar onu işinden edecektir. Onu bile umursamadan oğlunun ölümcül hastalığına odaklanan İrfan son çare olarak çocukluk arkadaşı olan Egemen’e gider. Bu iki dost yıllar önce ayrılmış ve bir daha görüşmemiştir. Her şer de bir hayır vardır sözü tamda burada devreye girerek eski iki dostu birleştirmiştir. İrfan’ın kendine yol arkadaşı bulması onu az da olsa rahatlatacaktır. Peki İrfan oğlunu kurtarmak için gereken parayı bulabilecek mi? Seyircinin de merak ettiği bu sorunun yanıtını babil dizisi yeni bölümleriyle netleştireceğiz. Babil dizisi konusu kısaca bu okuduklarınız üzerine kurulu.
Diziye yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Etiketler:
Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir