Azize Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 09 Eki 2019 Azize  0

İmkansızlıklarla dolu tutkulu bir aşkın anlatılacağı Azize dizisi Ekim ayındaki MIPCOM fuarına yetiştirilecek. Bu da Azize’nin Ekim ayı içerisinde Kanal D ekranlarında başlayacak olması

azize dizisi oyuncu kadrosu

Süreç Film imzalı Azize isimli dizinin başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy paylaşacak. Hande Erçel Azize, Buğra Gülsoy da Kartal rolünde seyirci ile buluşacak.

Kanal D yeni yayın döneminde yeni bir diziyi seyirci ile buluşturmak üzere, Dizinin adı Azize. Show tv ye Kuzey Yıldızı, Star tv ye Sevgili Geçmiş, projelerini hazırlayan Süreç Film Kanal D içinde Azize adlı yeni bir diziye başlıyor.

Hazırlıkları süren dizi ile ilgili net bilgileri şimdi siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşalım.

Yapımcılığını  Süreç Film üstleniyor.
Senaryosunu  Başar Başaran ile Emre Özdur Meryem Gültabak kaleme alıyor.
Yönetmenliğini Volkan Kocatürk yapacak.

Oyuncular; Buğra Gülsoy, Hande Erçel,

Azize Dizisinin Konusu

İmkansızlıklarla dolu tutkulu bir aşk

Azize Dizisi Oyuncuları

Buğra Gülsoy (Kartal)

azize dizisi oyuncuları

22 Şubat 1982’de Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Gülsoy, 13 yaşında ilk sahne deneyimini yaşadı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Kıbrıs’ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol aldı, aynı zamanda kısa film yönetmenliği ve oyunculuk da yaptı. Kıbrıs Film Derneğinin kurucularından biri ve Uluslararası Kıbrıs Kısa Film Festivali’nin proje tasarımcısı ve direktörüdür. Derviş Zaim’in Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet karakterini, Kanal D’de yayınlanan Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisinde ise Vural karakterini canlandırdı. Bu dizi ile ünlü olan başarılı aktör sonra ise Kuzey Güney isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaştı. Oyuncu Burcu Kara ile 2011 yazında evlendi fakat çift, 2012’de boşandı.

 

Hande Erçel (Azize)

azize dizisi oyuncu kadrosu

24 Kasım 1993 yılında Balıkesir, Bandırma‘da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Sanatları Bölümü’nde okumaya devam etmektedir. 2015 yılında düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasına katılıp Azerbaycan‘da düzenlenen bu yarışmada ikinci oldu.

Mustafa Yıldıran (Balkan)

 

1980 yılı İstanbul doğumlu oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümü mezunudur. Filinta dizisindeki rolü ile çıkış yakalamıştır. Daha sonra İçerde dizisi ile bu çıkışı sürdürmeyi başarmıştır. 1.78 boyunda be 70 kg dır.

Ufuk Şen

28 Nisan 1980 Bursa doğumludur. Selçuk Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Gurbet Kadını isimli dizi ile kamera önü kariyerine başlamıştır. Arka Sokaklar dizindek, Candaş karakterini başarıyla canlandırmıştır. En son Küöük Gelin isimli dizide rol almıştır.

Selen Öztürk

23 Temmuz 1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Konsrtavatuvarın ardından çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır. Daha sonra kamera önü kariyerine başlamıştır. Ayrıca başarılı bir seslendirme sanatçısıdır. Gitar ve piyano çalabilmektedir.

Mustafa Avkıran

1963 yılında Gazinatep’te dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. İstanbul Devlet Tiyatrolarında görev almıştır. Kuzey Güney isimli dizide Sami Bey karakterine hayat vererek kamera önündeki başarısını ispat etmiştir. Kendisi gibi tiyatrocu olan Övül Avkıran ile evlidir.

Cenk Kangöz

1974 yılında doğmuştur. Mimarlık mezunu olmasına rağmen daha sonra oyunculuğa geçiş yapmıştır. Kolpaçino filmi oyunculuğa adım atmıştır. Fatmagül’ün Suçu Ne ? , Med Cezir, Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizlerde rol almıştır.

Orhan Kılıç

19 Ekim 1974 yılında Almanya’da doğmuştur. Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi mezunudur. Mezun olduktan sonra Almanya’da tiyatro oyunlarında rol almıştır. Ardından Türkiye’de oyunculuk kariyerine başlamış ve Güz Yangını isimli dizide oynamıştır.

Tugay Mercan

azize dizisi

Tugay Mercan, 10 Aralık 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Haliç Üniversitesi’nde tiyatro üzerine eğitim aldı. Mezun olduktan sonra Bakırköy Belediye oyuncuları arasında yer almaya başladı. Kamera karşısına ilk kez Beşinci Boyut isimli dizi ile geçen Tugay MercanSuskunlar isimli dizide canlandırdığı Zeki karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Asla Vaçgeçmem dizisinde ve bir çok projede rol aldı.

Efekan Can

1994 yılında doğmuştur. Bilecik Üniversitesi mezunudur. Atölye Craft’ta oyunculuk eğitimleri almıştır ve ilk olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile kamera karşısına geçmiştir. Bu dizide Serhan’ın gençliğini canlandırmıştır. Azize dizisi ikinci projesi olacaktır. Spor ile yakından ilgilenen oyuncu güreş, voleybol ve basketbol sporları ile ilgilenmiştir. Ayrıca solistlik ve söz yazarlığı yapmakta ve gitar çalmaktadır. Efekan Can’ın boyu 1.79 kilosu 70 kg dır.

Asuman Çakır (Aynur)

azize

9 Ekim 1964 Antalya doğumludur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu oyuncu Asuman Çakır TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu adlı dizide Hanım Ağa karakterini canlandırmıştır. Erkenci Kuş dizisinde Aysun olmuştur. Geçmişten günümüze bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Zeynep Kızıltan (Gül)

AZİZE

Zeynep Kızıltan, 1985 yılında Ankara’da doğmuştur.
Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.
2007 yılında Parmaklıklar Ardında dizisi ile oyunculuğa başlamıştır.
Kapadokya Düşleri, Ateşe Yürümek, Mahpeyker Kösem Sultan, Türkan, Yalancı Bahar, Beş Kardeş ve Diriliş Ertuğrul dizilerinde rol almıştır.

Çetin Sarıkartal ()

azize dizisi

1959 yılında Ankara‘da doğdu. Oyun yazarı, tiyatro yönetmeni, dizi ve sinema oyuncusu ve çevirmen olan ismin tam adı Çetin Kemal Sarıkartal’dır. 2009 yılında gösterime giren ”7 Kocalı Hürmüz” adlı sinema filminde Günther Paşa karakterini canlandırmıştır.

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak yer almış ve sanat alanında yazdığı tezi ile doktorasını tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesinde Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı olarak görev yapmış öncesinde de öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Profesör Doktor unvanına sahiptir.

Azize Dizisi Fragman

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir