Ayda Aksel Kimdir ? Tutsak Dizisi Leman

Pamir Pekin , Gülper Özdemir , Caner Şahin, Ayda Aksel , Seray Gözler , Özcan Varaylı , Murat Balcı , Yağmur Özbasmacı Mermer , Ceyda Kasabalı , Güneş Emir , Çağdaş Tekin , Mehmet Gürhan , Mustafa Uzunyılmaz  gibi birbirinden ünlü yeteneklerin rol alacağı Tutsak dizisi için çok az bir  zaman kaldı. Tanıtım fragmanı da yayınlanan dizide Elif ile Kenan’ın aşk hikayesi anlatılıyor.

Ayda Aksel Kimdir ?

Dizide Leman karakterini oynayacak olan Ayda Aksel  31 Ekim 1962 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Sayısız tiyatro oyunu ve sinema filminde rol alan usta oyuncu son olarak Mandıra Filozofu filminde Güliz karakterini oynamıştır. Dizilerde de adından söz ettiren oyuncu son olarak oynadığı Kördüğüm dizisinde Naz’ın annesi Ayşen’i oynamıştır.

Ayda Aksel, iki defa evlenmiştir. İlk evliliğini 30 Temmuz 1984 tarihinde Halûk Semi Yüngül ile yaptı. 1993 yılında boşandı. İkinci evliliğini Atilla Akıncıoğlu ile yaptı. Eşi Atilla bey 2010 yılında öldü. İlk eşinden Leyla adında kızı, ikinci eşinden Efe adında bir oğlu vardır.

Tutsak Tanıtım Fragmanı

dizibilgi google play