Avlu Dizisi Kudret (Nursel Köse) Kimdir ?

Avlu Kudret Kimdir ? Gerçek Adı Biyografisi

Star Tv’nin uzun zamandır merakla beklenen Avlu dizisi yayınlanan fragmanlarıyla büyük ses getirmiş durumda. Güçlü oyuncu kadrosu ile göz dolduran dizide karakterlere hayat veren oyuncular da merak konusu olmaya başladı. Dizide dikkat çeken isimlerden biri de Kudret karakterini canlandıran Nursel Köse. Merak edenler için karakteri ve ona hayat veren tecrübeli oyuncuyu yakından tanıyalım.

Avlu Dizisi Kudret Kimdir ? Yaşı Boyu Kilosu

Limon Film imzalı Avlu dizisi uzun zamandır seyirci tarafında merakla bekleniyor. Oldukça iddialı olan dizi için sıfırdan bir hapishane inşa edildiğini daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Dizinin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Kenan Ece Teoman Kumbaracı gibi isimler yer almakta. Dizinin tüm oyuna kadrosu 800 kişilik liste arasından büyük bir titizlik içinde seçildi .  Bu oyunculardan biri de Kudret karakterine hayat verecek olan ünlü oyuncu Nursel Köse.

Nursel Köse

Nursel Köse Kimdir ?

1961 yılında Malatya’da dünyaya gelen oyuncu 17 yaşında Almanya’ya gelmiştir. Daha sonra Köln Üniversitesinde Mimarlık Bölümü’nü tamamlamıştır. Henüz öğrenciyken oyunculuk yazarlık ve tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve bu alanlarda çalışmıştır.

1992 yılında Almanya’da arkadaşları ile kendi tiyatrolarını kurmuşlardır. Burada oyunculuğun yanı sıra yazar ve yönetmen olarak da görev almıştır. Çeşitli turnelere katılarak Almanca konululan ülkelerde gösteriler düzenlemişlerdir. Daha sonra 2009 yılında Türkiye’de Bacemdeki Ayı isimli oyunda başrolde yer almıştır.

2003 yılında vizyona giren Yasemin filmi ile beyaz perdede yer almıştır. Ardından Savannah , Kebab Connection gibi filmlerle sinema kariyerini sürdürmüştür. Almanya da yayınlanan çeşitli projelerde Arap ve İtalyan kadın rollerinde yer almıştır. 2007 yılında yayınlanan Kavak Yelleri isimli dizi ile Türkiye kariyerinde çıkış yakalamıştır. Daha sonra çeşitli Alman ve Türk dizilerinden eyer alan oyuncu son olarak Paramparça dizisinde Keriman rolü ile görülmüştür. Oyuncunun Altın Portakal ve Yeşilçam ödülleri bulunmaktadır.

dizibilgi google play

Avlu Dizisi Kudret (Nursel Köse) Kimdir ? (2 Yorum)

  1. Ayy bu kadın tam bir şeytan 😀 kudretttt gıı gel benle uğraş 😀 😀