Atiye (Netflix) Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Burak 14 Tem 2019 Atiye (Netflix)  0

Netflix’in ikinci orjinal Türkiye dizisi Atiye’nin oyuncu kadrosu belli oldu.  Dizinin baş rollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür paylaşacak. Ayrıca dizi ile ilgili yeni detaylar da yavaş yavaş elimiz ulaşmaya başlıyor. Dizinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak ve gizem-drama türünde olacak. Dizinin çekim mekanları içinse Göbeklitepe ve Nemrut seçildi. 

Atiye Dizisi Konusu

Atiye, sevgilisi Ozan ve ailesi ile birlikte İstanbul’da sıradan ve mutlu bir hayat yaşamaktadır. Fakat bu sakin günler dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de gerçekleşen bir keşifle sona erecektir. Bölgede kazı çalışmalarını yapan başarılı arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik bağlantıyı ortaya çıkaracak bir sembol bulur. Atiye hayatını tamamen değiştirecek bu keşfin peşine düşer ve geçmişini araştırmaya karar verir…

Atiye Dizisi Oyuncu Kadrosu

Beren Saat (Atiye)

Beren Saat 26 Şubat 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğreniminin TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Üniversite Eğitimini ise Başkent Üniversite’si İşletme bölümünde tamamlamıştır. 

Üniversite eğitimi esnasında, Türkiye’nin Yıldızları isimli televizyon programına başvurmuş ve bu yarışmayı ikinci olarak tamamlamıştır. 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var ve 2005 yılında Aşka Sürgün isimli dizilerde yer almıştır. Fakat asıl çıkışını Aşk-ı Memnu isimli dizideki Bihter karakteriyle gerçekleştirmiştir. İngilizce ve İspanyolca bilen güzel oyuncu, dans ve tenis sporuyla ilgilenmektedir

Mehmet Günsür (Ozan)

Yakışıklı oyuncu 8 Mayıs 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunudur. Müzik ile yakından ilgili olan oyuncu, üniversite eğitiminin ardından müziğe yönelmiştir. Ayrıca 4 sene boyunca restoran işletmeciliği yapmıştır. 7 yaşında sana reklam filmi ile ilk kamera önü deneyimini yaşamıştır. 

Hamam filmiyle kariyerinde önemli bir çıkış yakalamıştır. Bu filmden sonra oyunculuğa daha ciddi anlamda yönelmeye başlamıştır. İtalya’da Bent adlı tiyatro oyununda başrol oynamıştır. Daha sonra bir süre kariyerine İtalya’da devam etmiştir. O Şimdi Asker dizisindeki alkolik Nihat karakteri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa karakteri ile büyük beğeni toplamıştır. 

Melisa Şenolsun

24 Eylül 1996 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Babası gümrük müşaviri, annesi ise ev hanımıdır. İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Henüz lisedeyken Uğur Mumcu Bornova devlet tiyatrosunda yer almıştır. Üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tİyatro Bölümün’de devam etmektedir.

2015 yılında, Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde yer almıştır.  2015 yılında Kiralık Aşk dizisindeki rolüyle dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Babam isimli sinema filmiyle beyaz perdede boy göstermiştir.

Başak Köklükaya

19 Haziran 1974’de Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Çok sayıda tiyatro oyununun yanı sıra, film ve dizide yer almıştır.

Metin Akdülger

METIN AKDULGER / GOKCE ALTAN CASTING / FOTOGRAF MUHSIN AKGUN

1988 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Üniversite eğitimi esnasında, tiyatroya ilgi duymaya başlamıştır. Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Sultan Dördüncü Murat’ı canlandırmıştır.

Civan Canova

Tim Seyfi

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

“Atiye (Netflix) Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Keske Civan Canovanin da biografisini yazsa idiniz,kendisi cok onemli bir oyuncu ve yazardir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.