Ateş Böceği Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Star Tv’nin 2017 yaz sezonunda en çok merak edilen dizilerinden Ateş Böceği 29 haziran perşembe günü ilk bölümü ile ekranlarımızda olacak. Mia Yapım tarafından hazırlanarak ekranlara getirilecek olan Ateş Böceği dizisinin oyuncu  senaristliğini Ebru Hacıoğlu yaparken yönetmenliğini ise Barış YÖŞ yapacak. Ateş Böceği dizisinin çekimlerine ise mayıs ayında başlanmıştı.

Ateş Böceği Dizisi Oyuncuları

Seçkin Özdemir(Barış BUKA)

Barış 35 yaşında başarılı bir boşanma avukatıdır. Sert mizaçlı ve tuttuğunu koparan bir avukat olmasının yanı sıra adaletten de hiç taviz vermez. Yeri geldiğinde insanların kalbine dokunmayı bilen Barış kendisine has zevkleri olan ve bu zevklere düşkün bir adamdır.

Nilay DENİZ(Aslı EĞİLMEZ)

23 yaşında olan Aslı çalışkan bir kızdır. Aslı babasının ölümüden sonra boşta kalan taksiyi çalışıtıracak kadar cesaretli olsa da çiçek kadar da narindir. Aslı için hayatta en değerli şey ailesidir. Annesi ve ablası, abisi ve yeğenleri ile yaşar. Yeğeni Çiçek’e çarpıp kaçan kişinin bulunması tek amacıdır. İlk görüşte aşka inanır ve ilk görüşte Barış’a aşık olmuştur.

Umur Yiğit VANLI(Hakan ŞEKER)

1989 yılında Adana’da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.

Hakan yakışıklı ve çekici bir gençtir. Spor yapar. Kızların ilgisini çekmek ve Dj’lik en sevdiği şeydir. Çiçeğe çarpanda odur. Barış’ın kuzenidir.  Kaza ile hayatı değişmiştir.

 Çağrı Çıtanak(Teo)

Teo 28 yaşında. Barış’ın sağ kolu. Gençlikte yanlış yollara giren Teo Barış’a kapkaç yaparken Barış’ın etkisinde kalmış ve iş teklifini kabul ederek hayatını değiştirmiştir. Barış’ın şoförü, koruması her şeyidir.

Seda Güven(İlayda TAŞ)

İlayda başarılı bir avukattır. İlayda Barış’ın hem eski sınıf arkadaşı hemde eski sevgilisidir. Tek hedefi Barış ile evlenmektir. Ünlülerin telif haklarını koruma avukatıdır. Zengin bir kadındır.

Durul BAZAN(Metin EĞİLMEZ)

Aslı ve Arzu’nun abisidir. Çiçek’in de babasıdır. Bahtsız bir tiptir. Eşini kaybetmiş ve hayat küsmüştür. 

Tyra Bahar(Çiçek Eğilmez)

Çiçek; Aslı’nın abisi Metin’in kızıdır. 8 yaşındadır. Trafik kazası sonrası bir çok ameliyata girmiş ve sonunda Fizik tedavi ile yürümüştür. Hayata sım sıkı tutunana Çiçek aileyi ayakta tutan zehir gibi bir kızdır. 

Şebnem Dilligil(Neşe)

60 yaşlarında tam bir annedir. Aslı, Arzu ile Metin’in annesidir. Koruyan, kollayan, yoktan var eden bir kadın olmasına rağmen Aslı’yı bir türlü durduramamış ve taksici olmuştur.

Derya Alabora(Cahide PARS)

Son olarak Acil Aşk Aranıyor’ ve ‘İstanbul Sokakları’n dizilerinde rol almıştır.

Barış’ın büyük teyzesidir. 55 yaşında evlenmemiştir. Hayatını yeğenlerine adamış asil bir kadındır. Tek amacı Barış’ı ölmeden evermektir. Barış’ın karşı gelemediği tek insandır. 

Belma Canciğer(Handan Pars)

Son olarak ‘Hayat Bigisi’ ve ‘Yahşi Cazibe’ dizilerinde rol almıştır.

Hakan’ın annesidir. Barış’ın teyzesidir. 45 yaşındadır. Saf bir kadındı. her şeye kanar. Hastalık hastasıdır. Maddi durumu iyi olsa da hayatta her şey güzel gitse de kendine acıyacak bir şey bulur

Alicia Kapudağ(Arzu Eğilmez)

Aslı’nın ablasıdır.  27 yaşındadır. Mahallenin pisliği Barboros’a aşıktır. Saf bir kızdır. 
Berkay Tulumbacı(Barbaros)

Kolay paraya inanan kızları tavlamayı bilen mahalle delikanlısı. Ârzu’yu çok zengin olmak konusunda sürekli kandırıyor.

Yildirim Memisoglu

Son olarak Kertenkele dizisinde rol almıştır.

 Gözde Çığacı(Gül Gürkan)

son olarak Kördüğüm dizisinde ve Yılanların Öcü dizisinde rol almıştır.

Gül Barbaros’un kız kardeşi olmasına rağmen güvenilir bir dosttur. Aslı’nın kardeşi gibidir. 

Çiğdem AYGÜN(Sıdıka)

İlayda’nın sağ kolu. Sekreteri. Hırslı bir kadın. İlayda’yı kıskanıyor. 

Aslı SAMAT(Şirin)

Barış’ın sekreteri. Barış’ı ve işini alesi gibi görür ve destek olur. İlayda’dan ise Barış’ı kıskanır

Ateş Böceği Dizisine Yeni Gelen Oyuncular

Şehsuvar Aktaş(Veli)

ibrahim Aslan(Emrah)

Emrah Aslı’ya aşık bir gençtir; Veli için çalışmaktadır.

 Kayra ŞENOCAK(Semih)

Ateş Böceği Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Gülper Özdemir(Aslı)

Ateş Böceği dizisinde Aslı karakterine hayat vermesi için Gülper ÖZDEMİR ile anlaşılmıştı ancak son anda Gülper Özdemir’den vaz geçilerek daha popüler olan Nilay Deniz ile anlaşıldı.

 

Ateş Böceği Tanıtım Fragmanı

 

dizibilgi google play

Ateş Böceği Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (20 Yorum)

  1. Ateş böceği dizisi sezon boyu devam etmelidir zevkle her hafta izliyoruz sezon dizilerinin bir çoğundan iyi

  2. Ateşböceği Dizisi çok güzel ama bir kaç bölüm sonra sanki konu bulunamayacak gibi kaza konusu biraz daha yavaş ilerleyebilir ateşböceği ve barış ın ailesi ile ilgili bir konu çıkabilir ikisinin kesişeceği bir konu ilk önce trafik kazası çözülürse sonra konu bitmiş gibi olup film seyredildikçe konu genişletiliyor o seyredilme isteğini bitiriyor yavaş yavaş konu girilebilir

  3. merhaba ATEŞBÖCEĞİ dizisini 1.bölümden beri çok severek izlemekteyim çokta beğeniyorum devam etmesini istiyorum

  4. Nilay hem güzrl hemdə seçkinə yakışıyo kalsın daha iyi. Hem kız diyiılki erkek yaani röl icabı konuşmalarını seviyorum

  5. Bence nilay denizin yerine baska biri geçsin nilay deniz cokkk guzel ama oynelamasin cunku cok kotu bir dizi olcak

  6. Gulper ile Seda bir birlerine benziyor sanki aynilar bu ikisinide tanimiyorum ama Seckini cok seviyorum en son severek izledigim dizisi bir ask hikayesi idi 🙂 insallah dizi tutarda erken finala gitmez kadin bas rol oyuncusu baskasi olsaydi guzel olurdu