Aşk ve Gurur Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Limon Film’den bir uyarlama dizi daha geliyor. Limon film yapımcısı Hayri Aslan 7 ülkede yayınlanan ve Pride and Prejudice ismi ile bilinen dizinin Türkiye uyarlaması ise Aşk ve Gurur olarak izleyicisi karşısına çıkacak.

Aşk ve Gurur dizisi  5 mart pazar günü ilk bölümü ile izleyicisi karşısında olacak.

Aşk ve Gurur Dizisi Konusu

Aşk ve Gurur dizisi toprak zengini bir ailenin 5 kızından biri olan Zeynep’in Kenan ve Murat aşkı arasında seçimini konu alır.

Aşk ve Gurur Oyuncu Kadrosu

Damla Sönmez(Zeynep ESEN)

1987 yılında İstanbul’da doğan güzel model ve  oyuncu Damla Sönmez 29 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümü mezunudur. çok iyi şekilde Piyano ve Keman çalabilmektedir. 2004 yılında ilk defa Camdan Papuçlar filminde rol alan oyuncu 2009 yılında En İyi Yardımcı Oyuncu ödülünü almış ve 2014 yılında ilk defa bir Bir Aşk Hikayesi dizisinde başrol oynamıştır. Son olarak ise Güllerin Savaşı dizisinde Gülru karakteri ile yıldız olmuştur.

Zeynep asi ruhlu, zeki ve güzel bir kız. Mimar. Kenan ARCA’ya aşık

ask-ve-gurur-dizisi-danmla-sonmez

Mert Fırat(Kenan ARCA)

1981 yılında Ankara’da doğan yakışıklı oyuncu ve senarist Mert Fırat 35 yaşındadır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 4 adet film yazan ve 2015 yapımı ve Gece filmini hem yazan hemde dizide Yusuf karakterini oynayan Mert Fırat son olarak Serçe Sarayı dizisinde rol almış ancak dizi tutmamıştır. İlk olarak 2000 yapımı Bizim Evin Halleri dizisinde rol almıştır.

Kenan; kuralcı ve disiplinli olmasının yanında başarılı ve yakışıklı bir iş adamı. Zeynep’i şirketinde işe alacak ve aşık olacak ona.

ask-ve-gurur-dizisi-oyuncusu-mert-firat

Alper Saldıran(Murat Işık)

1984 yılında İstanbul’da doğan Alper Saldıran 32 yaşındadır. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. 2004 yılında Bir Dilim Aşk dizisi ile ilk defa izleyici karşısına çıkan Alper Saldıran Beni Böyle Sev dizisinde Ömer Kalbim Ege’de Kaldı dizisinde Mustafa karakteri ile dünyaya açılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşk ve Gurur Neden Final yapıyor? İşte detaylar

Murat idealist ve yakışıklı bir avukat. Mesleğini severek yapıyor; hukuka çok bağlı. Zeynep’e aşık; ancak Zeynep’in ona karşı duyguları net değil. Hasta annesi ile yaşıyor.
alper-saldiran-ask-ve-gurur-dizisi-oyunculari

Tülin Özen(Türkan ESEN)

24 Aralık 1979 yılında İskenderun’da doğan başarılı oyuncumuz Tülin Doğan aslen Artvinli’dir.İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okurken 3. sınıftan ayrılarak Yeditepe Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazanmış ve eğitimini burada tamamlamıştır.Okurken devlet tiyatrosunda da oyunlar oynamaya başlamıştır.2004 yılında oynadığı Meleğin Düşüşü adlı filmde gösterdiği başarıdan dolayı En İyi Kadın ödülünü aldı.Aldırma Gönül,En Son Babalar Duyar ve Kösem Sultan dizilerinde rol aldı.

Türkan; Zeynep’in ablası; deli dolu neşeli tam bir aşk kadını. Evlenmiş boşanmış.

Muhammed Rojhat Özsoy(Ali ESEN)

Ali; Zeynep’in erkek kardeşi. Lise okuyan sessiz bir genç

Begüm Akkaya(Elif Esen)

8 Şubat 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.26 yaşında olan Begüm’ün babası Dr. Hakan Akkaya bir feribot kazasında ölmüştür.Ekranlarla ilk kez beşinci boyut filmiyle tanışan oyuncumuz; Kapalı Çarşı, Bugünün Saraylısı , Doktorlar ve Altınsoylar dizilerinde oynamıştır.

Zeynep’inortanca kız kardeşi. Üniversitede okuyan kendi halinde bir kız

Ayris Alptekin(Şükran ESEN)

1993 yılında İstanbul’da doğan Ayris oyuncu ve mankenlikten tanıdığımız Yaşar Alptekin’in kızı.Annesi ise Nilgün Altınyayla.Annesi ile babası 1995  yılında boşandıktan sonra babaannesi ile birlikte kalan oyuncu Tiyatro Eleştirmenliği ve Yazarlığı Bölümü’nde okumaya devam etmektedir.2013 yılında Mavi Dalga adlı filmde oynamıştır.

Şükran; Zeynep’in küçük kız kardeşi. Kardeşi Ali ile aynı lisede okuyor. Kavgacı bir tip; tam erkek fatma

Laçin Ceylan(Latife ESEN)

1965 yılında İzmir’de dünyaya gelen Laçin Ceylan 52 yaşındadır. Son olarak Delibal ve Çilek Kokusu dizilerinde rol almıştır. Bi Tiyatro’nun kurucusudur. Tiyatrocu yönü ile de tanınır.

Latife Zeynep’in annesi. Tek hayali bir gün zengin olmak.

Levent Ülgen(Ahmet ESEN)

1962 yılında Konya’da doğmuştur. ODTÜ Fizik Bölümü’nü 4.00 ortalama ile ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Son olarak Kiralık aşk dizisinde rol aldı. Çiçek Taksi Durağı dizisi ile tanınmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşk ve Gurur Dizisi Tanıtım Fragmanı

Ahmet Zeynep’in babası. Babadan kalan mirası iyi kullanamamış  ve bir esnaf. Ortağının borcu onun üzerine kaldı.

Ahmet Rıfat Şungar(Kadir YILMAZ)

1983 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Rıfat Şungar 34 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Son olarak Merhamet dizisi ve Ah Neriman filminde rol aldı

Kadir modifiye arabası ile mahallenin yakışıklı ve havalı gençlerinden. Türkan’a aşık; ancak ondan yaşça küçük

 Ayfer Dönmez(Ceren ARCA)

Ayfer Dönmez 1 Ocak 1982 yılında Manisa’da doğdu.Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun oldu.Ayla Algan ve Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’ndan eğitim alarak kendini geliştirdi.Bir İstanbul Masalı veSonsuz Bir Aşk filminde rol aldı.Son olarak Onun Hikayesi adlı filmde Zeynep karakterini canlandırdı.

Kenan’ın kardeşi. Zengin güzel ve entelektüel bir kadın; ancak psikolojik sıkıntıları var.

Lila Gürmen(Şevval ARCA)

1966 yılında Ankara’da doğdu.Franz-Schubert-Konservatuarı mezunu olan Lila özellikle Fransa ve Viyana’da çok sayıda kısa film denemeleri olmuştur.4 dil bilen oyuncu aynı zamanda at biniciliği,flüt,eskrim ve yüzme dallarında sertifikaları bulunuyor.Türkiye’de ilk film çalışması İzmir Çetesi.

Kenan ve Ceren’in halası. Katı ve sert bir kadın. Çok zengin. Kenan’ın anne ve babasının ölümünden sorumlu.

Sertan Erkaçan (Taylan)

Gülnaz

Murat’ın annesi

İpek

Ali’nin aşık olduğu kız

Aşk ve Gurur Tanıtımı

Hülya Avşar(Konuk Oyuncu)

1963 yılında Balıkesir’de doğan güzel oyuncu Hülya Avşar 53 yaşındadır. Oyunculuğunun yanı sıra ses sanatçılığı ile de adını duyuran başarılı oyuncu 1982 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci seçilmiş ve yeni bir hayata adım atmıştır. 1983 yılında Haram filmi ile kariyerine ilk adımı atan Avşar kızının babası Kürt Annesi Türk’tür. 1995 yılında çıkardığı albümde söylediği Bu Gece Uzun Olacak şarkısı ile de sanatçılığa ilk adımını atmıştır. Sayısız albümü ve filmi olan Hülya Avşar Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Kadın İsterse dizilerinde rol almıştır.ask-ve-gurur-dizisi-oyuncusu-hulya-avsar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muhammed Rojhat Özsoy Kimdir? Aşk ve Gurur Ali Kimdir Kaç Yaşında

Aşk ve Gurur Dizisi  Tanıtım Fragmanı

Aşk ve Gurur dizisi kadın başrol oyuncusu son olarak Güllerin Savaşı dizisinde Gülru karakteri ile gönlümüze taht kuran Damla Sönmez olurken erkek başrol oyuncusu ise Serçe Sarayı dizisinde rol alan Mert Fırat oldu. Aşk ve Gurur Dizisi kadrosunda oldukça fazla yıldız olacağından yapımın oldukça maliyetli olacağı gelen bilgiler arasında.

Hülya Avşar ile anlaşmaya vardığı açıklanan Pride and Prejudice dizisi uyarlaması için Hülya Avşar’ın alacağı ücret konusu şuanda netlik kazanmadı.

ask-ve-gurur-dizisi