Aşk Bir Rüya 74. Bölüm Özeti 3 Mayıs 2020 Vasu Thapki’ye Isınmaya Başladı

furkan 19 Nis 2020 Analizler  0

Aşk Bir Rüya dizisinde bildiğimiz gibi Shraddha yine kötü kötü planlar yaparak Thapki’yi küçük düşürmek ister. Thapki’nin elbisesinin fermuarıyla uğraşıp onu kırar. Bakalım ilerleyen bölümlerde Thapki bu oyunu bozabilecek mi? Bihaan Thapki ilişkisi nasıl bir hal alacak? bütün soruların cevabını ilerleyen günlerde alacağız. Aşk Bir Rüya 3 Mayıs Özeti başlıyor.

Aşk Bir Rüya 74. Bölüm Özeti

Evdeki testler devam ediyordur. Vasundara yeni testin gelinlerin ne kadar çalışkan ve zeki olduklarını ölçeceğini belirtir. Kızların görevleri bir torba pirinç içinden özel pirinçleri ayırıp getirmektir. Herkese 1 saat süre verir. Gelinlerden ilk olarak Shraddha pirinçlerin yanına gider ancak umduğunu bulamaz. Eli boş dönmemek için pirinçleri gelişi güzel kendi torbasına doldurur ve Vasundara’ya getirir. Shraddha’dan sonra Thapki fırlayarak pirinçlerin yanına gelir. Bu arada Vasundara’nın acil bir işi çıkar ve evden uzaklaşır. Vasundara gitmeden Shraddha’ya Thapki’nin görevini zamanında bitirmesi için saat tut der ve gider.

Thapki pirinçlerin yanına geldiğinde farklı olan pirinçleri nasıl tespit edeceğini bulmaya çalışır. Aklına bir fikir gelir ve derhal ışığı kapatır. ışık kapanınca özel olan pirinçler parlamaya başlar. Thapki onları torbasına doldururken Shraddha, Thapki’yi kapı deliğinden seyretmektedir. Onu çok kıskanır ve kapıyı arkadan kilitler. Thapki birtakım ses duyarak irkilir ve hemen lambayı yakar. Etraf aydınlanınca Thapki çevresinde farelerin dolaştığını görür.

Diwakar, Krisnakant’ın yaşadığı evi büyük paralara satmayı düşünürken tanımadığı bir adam ona yaklaşıp bu evin devlete ait olduğunu belirtir. Diwakar bir anlam vermez. Adam lafa girer. Bu evin bulunduğu toprağın altında çok değerli parçalar olduğunu  belirterek toprağı kazmaya başlar. Kazıların altından çok değerli bir parça çıkar. Adamın devlet adına çalışna bir memur olduğunu anlayan Diwakar evi devlete vermek istemez. Memur adam bu evi bırakması halinde ona para teklif eder.

Bu konuşmaları duyan Aditi oraya gelir ve memura teşekkür ederek tatlıya bağlamayı düşünür. Memur Diwakar’ın akılsız bir paragöz olduğunu belirterek güzel günlerin onları beklediğini söyler. Thapki kilitli odadan nasıl çıkabileceğini düşünür. Bu arada Shraddha kapıyı aralar ve içeri göz atar. Thapki kurtarılacağını düşünürken Shraddha farelere yiyecek atıp Thapki’ye kiminle dans ettiğini göreceksin der. Kapıyı tekrar kapatıp gider. Thapki, Shraddha’nın attığı yiyeceğe bakarken aklına bir fikir gelir. Yiyeceği alıp ufalayarak fareleri pencerenin önüne getirir. Daha sonra yiyeceği atar. Tüm fareler yiyeceğin ardından dışarı atlar. Thapki farelerden kurtulup Tanrı’ya şükreder.

Shraddha, Thapki’ye bakınmak için geldiğinde çok şaşırır. Thapki farelerden kurtulmuştur. Bu demek oluyor ki bu testi Thapki kazanmıştır. Ancak Thapki kimsenin beklemediği bir şekilde pirinçleri Shraddha ile paylaşır. Tam o esnada Vasundara eve gelir. İki gelininin elinde de parlayan pirinçleri görür ve ikisini de tebrik eder. Daha sonra bu pirinçlerin Tanrı’ya hediye edilmesi için kutsal mekana gömülmesini belirtir. İkisi de denileni yapmak için yola koyulur. Yolda üstü başı yırtık, perişan halde bir kadın onlara yaklaşıp yardım ister. Thapki ona elbise yardımında bulunsa da kadın karnının acıktığını belirterek yemek ister. Thapki kadına çok üzülür ve elindeki pirinçleri ona verir. Thapki’de çok az sayıda pirinç kalır. Daha sonra Tanrı’ya dua ederek bu pirinci gömer.

Ertesi gün Vasundara ekilen pirinçlere bakmak için geldiğinde. Thapki’nin çok az sayıda ektiği pirincin yeşerdiğini Shraddha’nın çok sayıda ektiği pirincin tohum saçmadığını görür. Bu demek oluyor ki testi Thapki kazanmıştır. Thapki Tnarı’ya şükreder. Daha sonra Vasundara sessizliği bozarak bütün denemelerin boş olduğun ve en önemli denemenin şimdi olacağını söyler. Bunu söylerken Thapki’de Shraddha çok heyecanlanır. Vasundara bu denemenin ne kadar iyi bireyler olduğunu ortaya çıkaracağını söyler ve içeri seslenir. İçeriden dilenci olarak Thapki’nin pirinçlerini alan kadın gelir. Vasundara her şeyi önceden ayarlamış ve hiç beklenmedik bir anda gelinlerini test etmiştir. Dilenciye yardım edenin Thapki olduğunu bildiğini söyler ve Thapki’ye bildiği bütün güzel sözleri söyler.

Bu arada Thapki ile Shraddha tapınakta iken Shraddha heykellerin üstünde bulunduğu masanın bir ayağını keserek Thapki’nin üzerine yıkılmasını ve Thapki’nin ölmesini ister. Bütün bu olayların ardından Vasundara, Thapki’ye iyice bağlanmış ve onunlar beraber dua etmeye tapınağa gitmiştir. Shraddha tapınakta yalnızca Thapki’yi beklerken Vasundara’nın da gelmesiyle çok heyecanlanır. İçinden Vasundara’ya bir şey olmaması için dua eder. Daha sonra masanın hareket ettiğini gören Thapki, Vasundara’yı oradan iterek uzaklaştırır. Vasundara uzaklaşır uzaklaşmaz her şey Thapki’nin üstüne düşse de Tanrı onu korumuştur . Thapki burnu bile kanamadan bu tehlikeyi atlatmıştır.

Bütün seslerin ardından Bihaan’da oraya gelir. Vasundara hayatının Thapki’ye borçlu olduğunu belirterek ona kocaman sarılır. Bihaan, Thapki’ye gerekli yardımları yapar. Olayların ardından Shraddha, Vasundara ile Thapki’nin hiç olmadığı kadar birbirine bağlandığını görür ve bunun kendisi için bir felaket olduğunu düşünür. Bu arada memur adam Diwakar’a para vererek Krisnakant’ın evini satın alır. Adam evi satın alır almaz evle ilgili bütün evrakları Krisnakant’a verir. Diwakar şaşkın şaşkın bakarken Aditi herşeyin bir plan olduğunu ve kendi evlerini tekrar satın aldıklarını belirterek gülümser. Aşk Bir Rüya 3 Mayıs Özeti bu kadardı arkadaşlar. Yeni Bölüm Özetlerine erişmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Aşk Bir Rüya 74.  Bölüm Fragmanı

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir