Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti 18 Şubat 2020

Burak 19 Şub 2020 Analizler  0

Kanal 7 hint dizileri serüvenine eklediği yeni dizi Aşk Bir Rüya oldu. Hindistan’da Thapki Pyar Ki adıyla yayınlanan dizi ilk bölümüyle 18 Şubat akşamı Kanal 7 ekranlarında başlıyor. Aşk Bir Rüya dizisi özetlerini sizlerle paylaşmaya an itibariyle başlıyoruz.

Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti (18 Şubat)

Kendilerine dürüst damat arayan aileler tapınağa gidip kendilerini gösteriyor, damat arıyorlardır. Damat adayı arayışına giren Tapki ve babası Krisnakant tapınağın yolunu tutarlar. Tapınağa varınca Tapki’de görücüye çıkar ama kimse onu beğenmez çünkü Tapki’nin bir rahatsızlığı vardır, kekemedir. Babası bu durumdan rahatsız olur ve özülür. Tapki ise farkeder ve açıklama yapma gereği duyar. Tapki, ben halimden memnunum beni kabul edecek olan böyle kabul etsin. Dilim kekeme diye kalbim de kekeme değil gibi cümleler sarfeder. Tapki’nin bu konuşması oranın yöneticisinin hoşuna gider ve Tapki’yi oğluna almak ister. Bay Misra’ya ikisini tanıştırması için görev verir.

Bay Misra çocuğun annesidir ve oğlunun yanına kimseyi yakıştıramayan bir tiptir. Önce oğluna danışacak sonrasında ise Tapki ve ailesiyle tanışmak isteyecektir. Tapki ve babası eve dönerler. Tapki annesine olan bitenden bahseder. Tapki’nin annesi Ponam olanları duyunca çok üzülür ve ağlamaya başlar. O sırada Krisnakant sonrasında olan gelişmeleri büyük bir sevinçle anlatır. Tapki çok sevininir ve tanrıya dua eder.

Tapki ve ailesi yüzlerinde bir tebessümle yeni bir güne başlıyorlardır. Sevinçli oldukları kadar telaşlı da olan Tapki ve ailesi, damat adayını bekliyorlardır. Tapki’nin annesi Ponam evi düzenliyor, hazırlıklar yapıyordur. Krisnakant eşine telaşlanmamasını, sakin olmasını ister. O sırada Tapki’nin kardeşi olan Aditi gelir ve ailesini selamlar. Tapki’ye ayakkabı getirmiştir. Tapki ayakkabıları giyer. Biraz daha vakit geçer ve Bay Misra ve ailesi görücüye gelirler. Damat adayı olan Divakar, Tapki’den boy olarak kısadır. Bu durum Krisnakant ve Ponam’ın ilgisini çeker.

Sohbet etmeye başlarlar bu sırada Davikar ve Tapki’yi birbirlerini daha yakından tanımaları, baş başa kalmaları için tapınağa gönderirler. Tapki’nin küçük kardeşi olan Şub’da onlarla gider. Açıkcası Divakar Tapki’yi çok beğenmemiştir ve annesine istemediğini söyler. Annesi 2 senedir evlenmediğini ve Tapki’ye sahip çıkması, onunla evlenmesi gerektiğini söyler. Diğer yandan Tapki’yi kekemelik sorunu için tedavi eden doktor herşeyin iyi gittiğini ve yakında düzeleceğini söyler. Tapki mutlu olur ve heyecanlanır.

Divakar’ın ailesi Krisnakant’tan 3 gün müsade isterler. 3 gün sonrasında düğün için konuşalım derler. Divakar’ın ailesi lüks ve gösterişi seven bir yapıya sahiptir. Çeyiz için yüklü para ve pahalı bir gelinlik isterler. Krisnakant sesini çıkarmaz ve bankadan kredi çekmenin tek çözüm yolu olduğunu düşünür. Kızının mürüvvetini görmek için herşeyi yapacak durumdadır. Tapki topuklu ayakkabı giyiyordur. Divakar boyu kısa olduğu için bu duruma sinir olur.

Aditi çok heyecanlıdır. Divakar Tapki’yi almaya geldiğinde onlardan dans etmelerini ister. Divakar ise dans etmeyi bilmiyordur ama arkadaşları ısrar edince kabul eder. Dans etmeye başlarlar. Davikar’ın beceremediğini gören arkadaşları onunla dalga geçmeye başlarlar. Davikar dansı yarıda keser. Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti bitti arkadaşlar.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti 18 Şubat 2020” üzerine 1 yorum

  1. lolipop dedi ki:

    Çok heyecanverici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir